Tavşanlı’da Kadına Şiddetle Mücadele Afişleri Asıldı

25 Kasım 2022 08:58
Tavşanlı’da Kadına Şiddetle Mücadele Afişleri Asıldı

İçişleri Bakanlığı’nın “Kadına El Kalkmaz” sloganı ile Türkiye genelinde başlattığı projede, 5 milyon erkeğe bilgilendirme çalışması yapılması hedefleniyor. Bu çerçevede Tavşanlı Belediyesi Zabıta ekipleri de beldede belirli noktalara Kadına El Kalkmaz yazılı afişler asarak farkındalık oluşturdular.

Tavşanlı Belediyesi tarafından belde merkezinde halkın yoğun olarak bulunduğu pazaryeri, meydan, umuma açık yerlerde yer alan vatandaşlara “Kadına Yönelik Şiddet” hakkında eğitim ve bilgilendirme çalışması yapıldı. Eğitim ve bilgilendirme çalışması çerçevesinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı resmi daire girişlerine “Kadına El Kalkamaz” sloganının yer aldığı afişler asılarak farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek için genel bir farkındalığın oluşmasının önemli olduğuna dikkat çeken Tavşanlı Belediyesi Zabıta ekipleri bu anlamda çalışmalara devam edeceklerini dile getirdiler. 

“Asılan afişlerde ve dağıtılan broşürlerde ise, “Aile içi ve kadına yönelik şiddette ölüm oranı Türkiye'de milyonda 5 ve hala düşüyorken Amerika'da milyonda 22, yani 4 katımız. Ukrayna'da milyonda 21, Belçika, Avustralya ve Romanya'da milyonda 8, İsrail, Hırvatistan milyonda 7, Finlandiya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti milyonda 6, Almanya, Hollanda, İsveç, İspanya, Norveç bizimle aynı yani milyonda 5. Birçok ülkede bu ölüm oranları sadece eşi, ayrıldığı eşi ve kız arkadaşını kapsamasına rağmen bizde aile içi anne, kız kardeş gibi bireyleri de kapsamaktadır. Elbette bir sayısına bile tahammülümüz yoktur. Bir aile içi şiddete, bir kadına şiddete bir ölüme dahi tahammülümüz yoktur. Hedefimiz sıfır şiddet. Bu sayıların tamamı sıfır olana kadar şiddet sıfır, can kaybımız sıfır, gözyaşı sıfır olana kadar tüm kadınlarımız kendini her zaman güvende hissedene kadar çalışmaya, çalışmaya ve çalışmaya devam. Aile içi şiddet ve kadına şiddet insanlık dışıdır. Kadına el kalkamaz” denildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle