Tatar’dan Tedbirlere Uyma Çağrısı

Tatar’dan Tedbirlere Uyma Çağrısı

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar yaptığı yazılı açıklama ile vatandaşları yaşanan pandemiye karşı daha duyarlı ve tedbirli olmaya davet etti.

Tatar, “Alacağımız bireysel ve genel tedbirlerle hastalığa ve salgına karşı kendimizi ve sevdiklerimizi korumuş oluruz” dedi.

Covıd19 hastalığı hızla yayılmayı devam ediyor. Bu salgınla mücadele ise alınan tedbirlere uymak maske kullanmak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaktan geçiyor. Son birkaç hafta içerisinde devletin üst düzey yöneticilerinden tutunda yerel yöneticilere kadar birçok kişi de bu hastalığa yakalandıklarını dile getirdiler. Bu noktada bir açıklama yapan İYİ parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar ise vatandaşları duyarlı ve tedbirli olmaya çağırdı. Bu hastalıktan kurtulmanın yolunun tedbirlere katı bir şekilde uymaktan geçtiğini belirten Tatar, “Covid19 salgını her geçen gün daha ağır şartlarda ilerlemektedir. Özellikle son haftalarda salgın tüm hızıyla yaygınlaşmakta ve bulaş hızı ileri derecede halkımızı etkilemektedir. Vatandaşlarımız her ne kadar bu konuda hassasiyet gösterseler de, yaşadığımız ekonomik sıkıntıların da etkisi ile hayatlarına devam etmek zorunda kalmışlardır. Bu konuda haziran ayına kadar gösterilen tedbirler ve kısıtlamaların, yaz sezonu ve turizm sektörünü canlandırmak amacıyla bir anda normal hayat düzeyinde serbest bırakılmasıyla, birden artış göstermiş, şu anda toplumumuzu ağır derecede etkilemektedir” dedi.

Özellikle kronik rahatsızlığı bulunanlar ve yaşlılar üzerinde ölümcül etkisi bulunan hastalığın bugüne kadar birçok vatandaşımızın ölümüne neden olduğunu da hatırlatan Tatar sözlerine şu sözlerle devam etti, “Şehrimizde de her geçen gün vaka sayıları artmaktadır. Yoğun bakım üniteleri dolmuş, KYK yurtlarında da yer kalmadığı için insanlar evlerinde karantinaya alınmaktadır. Her geçen gün birçok vatandaşımızın Covid19 hastalığından dolayı vefat haberlerini alıyoruz. Her ne kadar yetkililer bu konuda tedbirleri açıklasa da, kontrolleri sıklaştırsa da önceden haber verilerek yapılan bu denetimlerin hiçbir anlamı kalmamaktadır, tesiri olmamaktadır. Daha başından beri şehrimizi yönetenlere, başta valimiz ve ilgili ve yetkililere her türlü uyarı ve çağrı yaptığımız halde, ısrarla salgınla ilgili gerçek bilgileri bir türlü paylaşmadılar. Bu da vatandaşlarımızda rehavete sebebiyet verdi. Türkiye’de ve Yalova’mızda artış ileri derecede olmakla beraber, en son Yalova’da valimiz, belediye başkanlarımız bu salgına yakalanmışlardır. İYİ Parti olarak, şehrimizdeki vaka sayısı artışının daha sıkı tedbirler, önlemler ve doğru bilgilendirme ile kontrol altına alınması doğrultusunda bir kez daha uyarımızı yapıyoruz. Bundan sonra il yönetimi toplantıları, toplu açılışlar ve ziyaretlerimizi iptal ediyoruz. Bu konuda partililerimize ve vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça toplu yerlerde bulunmamalarını, maske, mesafe ve temizlik şartlarına uymalarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Alacağımız bireysel ve genel tedbirlerle hastalığa ve salgına karşı kendimizi ve sevdiklerimizi korumuş oluruz.  Yeniden sevgili hemşerilerimize tedbir almayı, daha iyi günlerde yeniden kucaklaşmak üzere daha dikkatli olmalarını özellikle tavsiye ediyoruz”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle