Taşköprü’den Ücretsiz Satranç Eğitimi

10 Ağustos 2021 14:13
Taşköprü’den Ücretsiz Satranç Eğitimi

Taşköprü Belediyesi, çocukların problem çözme ve diğer yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz satranç kursu başlattı.

İlköğretim çağındaki çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Taşköprü Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak adına satranç kursu başlattı. Beldede yer alan ilkokullardan gelen çocukların katıldığı satranç eğitimi ise yoğun ilgi gördü. Satranç eğitmeni eşliğinde gerçekleştirilen satranç eğitimleri sayesinde çocukların hızlı düşünme ve doğru karar verebilme gibi zihin jimnastiği yapması, bu sayede de derslerinde ve yaşamlarında doğru karar vermesi gibi olumlu sonuçlar alınıyor. Ağustos ayı sonunda bitecek olan kursun ardından öğrenciler düzenlenecek satranç turnuvasına katılarak kendilerini sınama şansı bulacak.

Çocukların zihinsel gelişimine de katkı sunmak istediklerini ifade eden Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, “Velileri bilinçlendirerek öğrencilerin satranç kursuna gelmesini sağladık. Satranç öğrencilerin hayata bakış açılarını ve plan kurmalarını geliştiriyor Yaşamlarında daha doğru kararlar vermelerinde etkili rol oynuyor. Çocuklarımız basit aşamaları geçerek birbirleriyle oynayabilecek seviyeye ulaşmasının ardından düzenlenecek turnuvalara katılacaklar. Çocuklarımızın bedensel gelişimleri kadar zihinsel gelişimlerini de önemsiyoruz” dedi.

Kursa katılarak satranç eğitimi alan öğrenciler de, satrancın zihinlerinin gelişimine önemli katkısı olduğunu belirterek,  satranç kursunun derslerine de olumlu yansıdığını ifade ettiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle