Tanaçan’a Önemli Görev

26 Mayıs 2023 10:07
Tanaçan’a Önemli Görev

Önceki dönem Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanı Bora Tanaçan, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticiliğine atandı. Tanaçan, yeni görevinde kutlu davaya hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Yalova’da uzun yıllar Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli kademelerde görev yapan ve son olarak İl Başkanlığı yapan Bora Tanaçan, Ankara’da önemli bir göreve getirildi. Tanaçan, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın görevlendirmesiyle Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticiliğine getirildi.

Tanaçan, son bir yıllık süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ile yakın mesaisini sürdürmüş ve Açık Hava Toplantılarında aktif bir rol üstlenmişti. Tanaçan, 7 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleştirilen iftar programında da protokol masasında yer almıştı.

Tanaçan, yeni görevine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkü Ocakları Genel Merkezi, Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in de deyimiyle hesap yapanların değil, Ülkücü Hareketin hesapsızlarının omuzunda yükselen kutlu bir davanın yuvasıdır. İnancımız o ki; Ülkücü Hareket dualı bir harekettir ve bu kutlu davada yapılan görevler, gelinen makamlar hesap değil nasip işidir. Bugüne kadar gecemi gündüzüme katarak kutlu davamıza elinden geldiğince hizmet etmeye çalıştım. Bu saatten sonra da var gücümle Ankara’da mücadelemi sürdüreceğim.” dedi.

Tanaçan, kendisini bu göreve layık gören Devlet Bahçeli ve Ahmet Yiğit Yıldırım’a teşekkür ederek, güvenlerini boşa çıkarmayacağını ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle