Taksicilerden, “Durak” İsyanı

26 Ocak 2023 09:03
Taksicilerden, “Durak” İsyanı

Yeni Devlet Hastanesi’nde yolcu taşıyan taksilerin durağının dışarıda bir noktaya konulması taksici esnafından da, vatandaşlardan da tepki topladı.

Vatandaşlar hastalarını yürütmek zorunda kaldıklarını ifade ederken, taksiciler ise diğer tüm hastanelerde taksi duraklarının hastane bahçesinde olduğunu dile getiriyorlar.

Yalova Devlet Hastanesi’nin hizmete başlaması ile birlikte en çok konuşulan konuların başını ulaşım çekti. Bu anlamda minibüslerin seferleri günlerce konuşulurken ulaşımla ilgili yaşanan sorunlara şimdi taksicilerin yaşadığı sorun da eklendi. Yeni hastaneden aldıkları yolcuları istedikleri yerlere götüren taksici esnafı için durak hastane bahçesi dışında, kaldırım üzerinde bir noktaya yerleştirildi. Bu durum hasta açısından da, taksici esnafı açısından da sorunların yaşanmasına neden oldu. Vatandaşlar özellikle hastane çıkışında taksi durağı hastane bahçesi dışında olduğu için ya gidip taksi alıp gelmek zorunda kalıyor ya da taksiyi çağırıp dakikalarca bekliyor. Özellikle ayakta durmakta zorlanan hastalar açısından bu durum bir eziyete dönüşüyor.

Taksici esnafı ise birçok ilde taksi duraklarının hastane bahçelerine konuşlandırıldığını ancak Yalova’da bu konu Sağlık İl Müdürlüğü’ne iletilmesine rağmen bir türlü çözüme kavuşturulamadığını ifade ettiler. Hastane bahçesinin kenarında bekleyen taksiler yolcu götürmek için buradan ayrıldığında ise vatandaşlar taksilerin durduğu alanlara araçlarını park ediyor. Bu durum taksiciler açısından durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Taksiciler bu sorunun çözülmesi için ildeki yöneticilerden yardım beklediklerini ifade ederek, taksi durağının hastane bahçesine alınmasının hem hastalar hem de esnaflar açısından en doğru yaklaşım olacağını dile getirdiler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle