Sürdürülebilir Öğrenme Atölyesine Büyük İlgi

Sürdürülebilir Öğrenme Atölyesine Büyük İlgi

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin gelişimini sağlamak amacı ile, “Etkili Öğretmen Etkili Eğitim” sloganı ile 6 farklı alanda Sürdürülebilir Öğrenme Atölyeleri eğitimleri düzenliyor. Eğitimlere öğretmenler ise büyük ilgi gösteriyor.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Uygulama Oteli’nde öğretmenlere yönelik Sürdürülebilir Öğrenme Atölyeleri eğitimi veriyor. İl merkezi ve ilçelerdeki okullardan çok sayıda öğretmenin katıldığı eğitimlerde öğretmenlerin daha etkili eğitim verme becerisini kazanması hedefleniyor. Düzenlenen eğitimlerde kendi alanlarında uzmanlaşmış isimler öğretmenlerle bir araya geliyor. 6 ana dalda gerçekleşen eğitimler kapsamında Prof. Dr. Tanıl Kılınç; Yöneticiliğe yeni atanmış okul/kurum müdür ve müdür yardımcılarına yönelik olarak yöneticilik becerilerinin geliştirilmesi maçıyla, “Durumsal Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi” konulu bir seminer verdi.

Doç. Dr. Derya Göğebakan Yıldız ise, “Çatışma Çözümü ve Akran Arabuluculuğu” konulu eğitimde öğretmenlerle bir araya geldi. Eğitim oryantasyon, algılama, duyguyu yönetme, iletişim, yaratıcı düşünme ve eleştirel düşünme başlıklarından oluştu.
Uygulama Oteli’nde gerçekleşen bir diğer eğitim ise, “Değişim için Oyun Pedagojisi ve Drama” başlığı altında gerçekleştirildi. Eğitime Doç. Dr. İlke Evin Gencel katılarak öğretmenlere, Algı ve Empati, Oyunun Kuramsal Boyutu, Oyunun Özelikleri, Oyun Yolu ile Öğrenme, Bedensel Devinim Yoluyla İfade, Oyunla Sosyal Sorunların Çözümü, Oyun Ritüelleri, Oyunu Yapılandırma konularında bilgiler verdi.
Eğitimler kapsamında soru hazırlama teknikleri hakkında da bilgi alan öğretmenlerle buluşan Doç. Dr. İsmail Karakaya ise Ortaokul öğretmenlerine yönelik olarak; sınavlarda hazırlanan soruların kalitesini arttırmak, ölçme ve değerlendirme uygulamalarının daha etkin olmasına katkı sağlamak amacıyla sunumlar gerçekleştirdi.  2 aşamalı olarak gerçekleştirilen bu eğitimin 2. Ayağında ise Doç. Dr. Ömer Kutlu öğretmenlerle buluştu.

Öğretmenler Tübitak’a nasıl proje hazırlanacağını ise Doç. Dr. Şehnaz Baltacı Göktalay’dan öğrendiler. Eğitim kapsamında 4006 Bilim Fuarları ve öğrencilerin bireysel olarak katıldıkları araştırma yarışmalarına nasıl proje hazırlanacağı konusunda bilgiler verildi.

Okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerine yönelik Masal Anlatıcılığı eğitimini ise Uzman Bağcan Töraydın gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk masal anlatıcısı olarak bilinen Töreaydın öğrencilere masal anlatmanın inceliklerini aktardı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle