Suna Koçal Köln’de Sergi Açtı

26 Ekim 2022 10:26
Suna Koçal Köln’de Sergi Açtı

Yalovalı sanatçı Suna Koçal tarafından Almanya’nın Köln şehrinde açılan sergi büyük bir beğeni topladı. Sergiye Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya'da katıldı.

Yalovalı sanatçı Suna Koçal Almanya'nın Köln kentinde minyatür, ebru, katı ve tezhip eserlerinden oluşan bir sergi açtı. Türkiye'nin Köln Başkonsolosluğunun desteğiyle Köln Yunus Emre Enstitüsü'nde açılan sergide Yalova minyatürü, dalgalı ve kaplan gözlü ebruların yanı sıra 40 eser yer aldı.

"Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir" ismiyle Türk geleneksel sanatlarını tanıtmayı amaçlayan sergiye, Türklerin yanı sıra Almanlar da ilgi gösterdi. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya'nın yanı sıra sergiyi görmeye gelen sanatseverlere, sanatçının Yalova'daki kendi bahçesinden getirdiği lavanta keseleri hediye edildi.
Serginin gördüğü ilgiden çok mutlu olduğunu dile getiren Suna Koçal, “Türk Başkonsolosumuz sayın Turhan Kaya’nın davetlisi olarak geldiğim Almanya-Köln'de minyatür, ebru ve katı sanatı eserlerimden oluşan, ‘Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir’ adlı sergim açıldı.  Başkonsolosumuz sayın Turhan Kaya ve Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yılmaz Bulut beye ve sponsorluklarından dolayı Türk Hava Yollarına çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle