“Sultaniyeli Gençler Boş Vaad Değiş İş İstiyor”

“Sultaniyeli Gençler Boş Vaad Değiş İş İstiyor”

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ Sultaniye Mahallesindeki gençlerle bir araya geldi.

Burada gençleri dinleyen Dağ, “Görüyorum ki gençlerimiz boş vaatler değil, iş istiyor. Mevcut başkan geçen seçimde gençlere 5 bin kişilik istihdam sözü vermişti. Diğer tüm sözler gibi bunu da tutamadı” dedi.

İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ ilçedeki halkın her kesimi ile kucaklaşmalarını sürdürüyor. Halkın taleplerini ve sorunlarını dinleyen Dağ göreve geldiklerinde bu sorunların nasıl aşılacağının da reçetesini vatandaşlarla paylaşıyor. Her gittiği yerde halktan büyük bir ilgi gören Dağ son olarak Sultaniye Mahallesi’ndeki gençlerle kucaklaştı. Gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda gençleri dinleyen Dağ soruları da yanıtladı. Burada söz alarak gençlere hitap eden Dağ, “Gençlerimiz bu belediye döneminde mağdur edilmişler. Mevcut belediye başkanının geçen dönem seçim kazanma gayesi ile ortaya attığı içi boş vaatlerden Sultaniyeli gençler de nasibini almış. Görüyorum ki gençlerimiz boş vaatler değil, iş istiyor. Mevcut başkan geçen seçimde gençlere 5 bin kişilik istihdam sözü vermişti. Diğer tüm sözler gibi bunu da tutamadı. Sultaniyeli gençlerimiz artık bu yalanlara inanmıyor. Mevcut başkan belediye eleman alırken önceliği ilçemizin gençlerine tanımalıydı. Sultaniyeli gençlerimize tanımalıydı. Başka yerlerden getirdiğin insanları belediyeye doldurur, ilçenin gençlerini seçim sonrasında görmezden gelirsen ilk seçimde de onlar seni görmezden gelirler” dedi.

“Belediye kar müessesi değildir”
Bir gencin düğün yapmak istediğini ancak belediyeden kendisinden yüksek bir bedel talep ettiğini dile getirmesi üzerine ise Dağ, “Belediyeler kar etme müesseseleri değildir. Hizmet müesseseleridir. Göreve geldiğimizde vatandaşlarımız düğün salonlarından mümkün olan en uygun fiyatlarla faydalanacaklar” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle