Subaşı’da Yüksek Hızlı İnternet Sevinci Yaşanıyor

13 Mart 2023 10:04
Subaşı’da Yüksek Hızlı İnternet Sevinci Yaşanıyor

Subaşı Belediyesi ve Türk Telekom arasında yapılan görüşmeler neticesinde beldeye fiberoptik altyapının getirilmesi amacıyla çalışmalara başlandı. Belde halkı ise yüksek hızlı internete kavuşacağı günleri saymaya başladı.

Taşköprü beldesi sakinlerinden gelen talep neticesinde harekete geçen Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, bu çerçevede Türk Telekom Yalova Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdi. Varılan mutabakat sonrasında Telekom Müdürlüğü Subaşı Beldesine fiberoptik altyapının getirilmesi için çalışmalara başladı. Subaşı Belediyesi ise yüksek hızlı interneti abonelere dağıtacak olan dağıtıcı kutuyu satın alarak Telekom Müdürlüğü’ne teslim etti. Müdürlük kutuyu belirlenen yere yerleştirerek bağlantılarını yapmaya başladı. Kısa bir süre içerisinde merkez mahallesine yüksek hızlı internet verileceğini ifade eden Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay ise, “Üç mahallemizde internet altyapımızı güçlendiriyoruz. Altınkent ve Denizgören Mahallelerimizdeki fiber optik kablo çalışmalarını tamamlattık. Merkez Mahallemiz için yapılan fiber optik bağlantıyı destekleyecek yeni dağıtıcı kutuyu Türk Telekom ekiplerimiz bugün teslim etti. 30 gün içerisinde merkez mahallemizdeki internet bağlantımız çok daha iyi olacak” dedi.

Subaşı beldesinde yaşayan vatandaşlar da yüksek hızlı internete kavuşacakları günü iple çekmeye başladıklarını ifade ederek, “Belediyemize ve başkanımıza taleplerimizi yerine getirdiği için çok teşekkür ediyoruz. Artık yüksek hızlı internetin keyfini biz de çıkartabileceğiz” diye konuştular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle