Subaşı Anaokulunun Temeli Atıldı

Subaşı Anaokulunun Temeli Atıldı

Türk Kızılay’ı İstanbul şubesinin hayata geçirdiği "81 ilde 81 anaokulu" projesi kapsamında Subaşı beldesinde yaptırılan anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Türk Kızılay’ı İstanbul şubesinin hayata geçirdiği "81 ilde 81 anaokulu" projesi kapsamında Subaşı beldesinde de anaokulunun temeli atılarak yapım çalışmalarına başlandı. Subaşı beldesinde gerçekleşen temel atma törenine Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, hayırsever Ziya Alp Gülan, protokol mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Temel atma töreni öncesinde kürsüye gelen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Kızılay tarafından başlatılan 81 ilde 81 anaokulu projesi kapsamında Subaşı beldesinde de bir anaokulu yapılacak olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirdi. Yılmaz Kızılay İstanbul Şubesine ve anaokulunun tüm masraflarını üstlenen hayırsever Ziya Alp Gülan’a da teşekkür etti.

 3 derslikli olacak anaokulunun protokolü ise 18 Ekim 2017 tarihinde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ve hayırsever Ziya Alp Gülan’ın katılımı ile imzalanmıştı. Anaokulunun çalışmaları hızla devam ediyor. Kısa sürede yükselmeye başlayan eğitim yuvasının 2018/2019 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor. Anaokuluna Ayhan ve Cahit Gülan Anaokulu ismi verilecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle