Su Verimliliği Seferberliği Toplantısı’na Katıldılar

02 Şubat 2023 08:30
Su Verimliliği Seferberliği Toplantısı’na Katıldılar

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan Su Verimliliği Seferberliği Toplantısı’na katıldı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar ve İl Müdür yardımcısı İrfan Sakinci Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’nın himayesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan Su Verimliliği Seferberliği Toplantısı’na katıldı. Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar seferberliğin, “Değişen iklime uyum sağlanması, su kaynaklarının kalite ve miktar açısından korunması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanmasına ilişkin çözüm yollarının ve kaydedilen gelişmelerin katılımcı ve çok paydaşlı şekilde değerlendirilmesi, politika, strateji eylem planlarının oluşturularak uygulanması ve konuya ilişkin farkındalığın artırılmasını amaçladığını söyledi.

Toplantıda Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da birer konuşma yaptılar. 2023 yılı içerisinde toplumun her kademesinden su kullanıcı gruplarını kapsayacak şekilde ülke genelinde Su Verimliliği Seferberliği başlatılacak.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle