“STK’ları Önemsiyor Ve Destekliyorum”

“STK’ları Önemsiyor Ve Destekliyorum”

MHP Yalova Belediye Başkan adayı Murat Arslanhan, “STK’ları önemsiyor ve işlevsellik kazanmalarını da destekliyorum” dedi.

MHP Yalova il Başkanı Necati Vural, il yöneticileri ve MHP Yalova belediye başkan adayı Murat Arslanhan, seçim çalışmaları kapsamında dernek ziyaretleri gerçekleştirdi. MHP İl genel ve Belediye meclis adaylarının da hazır bulunduğu ziyaretlerde Yalova Giresunlular Derneği Başkanı İbrahim Arslan'ı dernek binasında ziyaret edildi. MHP Yalova il Başkanı Necati Vural, il yöneticileri ve MHP Yalova belediye başkan adayı Murat Arslanhan daha sonra Bayburtlular Derneği'ni ziyaret ederek, derneğin düzenlemiş olduğu dayanışma gecesine katıldılar. MHP'liler daha sonra Yalova Müzisyenler Derneği'ni ziyaret ederek dernek yöneticileriyle bir görüşme gerçekleştirdiler. MHP Yalova belediye başkan adayı Murat Arslanhan yaptığı açıklamada " STK’larımızın kent yönetimine katılımını sağlayacağız. Yalova’mıza dair meseleler masaya yatırılırken STK’larımız ile stratejiler geliştirip ortak akılla hareket edeceğiz" dedi.
STK’ların toplumsal hayatta çok önemli bir yere sahip olduklarını da vurgulayan Arslanhan, “STK’lar ve özellikle hemşeri dernekleri toplumsal yaşamda çok önemli bir göreve sahipler. Başka illerden gelen vatandaşların birlik ve beraberliğinin sağlanmasında, birlikte adımlar atılmasında hemşeri dernekleri ön ayak oluyor. Başka illerden gelen vatandaşlarımızın gelenek, görenek ve kültürlerini de düzenlenen etkinliklerde bulundukları bölgede yaşatma imkanı buluyorlar. O nedenle STK’ların önemsiyor ve işlevsellik kazanmalarını da destekliyorum. Biz belediye başkanı olduğumuzda derneklerin sosyal ve kültürel etkinliklerinde destek sağlayacak ve yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle