“Sorumlusu Salman ve Öztabak’tır”

“Sorumlusu Salman ve Öztabak’tır”

DP Yalova Belediye Başkan adayı Rıdvan Acar AK parti’nin yaptığı belediye araçlarının hacizli olduğu yönündeki açıklamaya tepki göstererek, “Gelinen durumun sorumlusu Salman ve Öztabak’tır” dedi.

AK parti’nin basın açıklaması ile belediye araçları üzerinde haciz bulunduğunu dile getirmesi sonrasında DP kanadından açıklama geldi. DP Belediye Başkan adayı Rıdvan Acar AK Parti’ye yüklendi. Acar açıklamasında, “Yalova Belediyesi’nin araçları haczedildi diye mutlu olup ellerine aldıkları hacizli araçların fotoğraflarını sallayarak bundan medet umanlara sesleniyorum: Bu haczedilen araçlar Salman’ın babasının malı değil, Yalova Belediyesi’nin araçları. Sizin araçlarınız, bizim araçlarımız, Yalova’da yaşayan herkesin araçları! Yazıktır, günahtır” dedi.
Belediyenin geldiği durumun sorumlularının AK Parti adayı Yusuf Ziya Öztabak ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman olduğuna değinen Acar sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Salman ve Güleç ekibi, 5 yılda bu kadar borcu yaparken sizin İl Başkanınız olan Belediye Başkan Adayınıza bir sorun bakalım: Bu kadar borç yapılırken neden sesi soluğu çıkmamış? Meclisteki çoğunluk kendisinde iken o kabarık hayali bütçeleri harcama yetkisini neden vermiş?

Adayınız bu kadar borca rağmen trilyonları gerekecek uçuk-kaçık projelerini anlatmakla çok meşgul ise masanızda yanınızda oturan, 2014’te Salman’ın stratejik planını yapıp Meclis kürsüsünden okuyan, 5 yıl boyunca da akıl hocalığını yapan sayın Soygüzel’e de sorabilirsiniz. Yalova Belediyesi’nin Salman ve Öztabak tarafından bu hale nasıl getirildiğini?!

Yalova Belediyesi’nin içinde bulunduğu bu olumsuz durumun tüm sorumlusu Salman ve Öztabak’tır. Kendi partisini hiçbir zaman dinlemeyen hatta son 3 yıla yakın zamandır partisinin kapısından dahi girmeyen Salman, bütün kararlarını Öztabak’ın verdiği destek ve cesaretle almıştır.

Dikkatli baktığınızda; Dörtyoldaki ağaçları kesmesinden, Kent Konseyi seçimlerine, Belediye bütçesinden sıradan günlük işyeri açılışlarına kadar her alanda son 5 yılda birbirlerine olan desteği çok rahat görebilirsiniz.

Seçime 10 gün kaldığı halde Salman ya da Öztabak’ın birbirlerine her hangi bir laf ettiğini duydunuz mu? Duyamazsanız!

Onların birlikteliği sadece son 5 yıllık da değil! Ortak bir projenin ayrılmaz birer parçası olduklarını yarın tüm Yalova kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle