“Son Sözü Oyuncularımız Söyleyecek”

22 Haziran 2023 12:18
“Son Sözü Oyuncularımız Söyleyecek”

Bugün kendi sahasında Yılyak Samsunspor’u ağırlayacak olan Semt77 Yalovaspor süper lige çıkmak adına elinden gelen tüm gayreti sahaya yansıtacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Semt77 Yalovaspor Kulübü Başkanı Orbay Tuna, takıma inancının tam olduğunu sahada son sözü Semt77 Yalovaspor’lu oyuncuların söyleyeceğini dile getirdi.

Semt77 Yalovaspor Misli.com Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisi üçüncü maçı için kendi evinde Yılyak Samsunspor’u konuk ediyor. Bugün oynanacak karşılaşma öncesinde açıklama yapan Semt77 Yalovaspor Kulübü Başkanı Orbay Tuna, motivasyonlarının tam olduğunu oyuncuların son sözlerini söylemek için sahaya çıkacaklarını dile getirdi.  Samsun’da yaşamış oldukları olaylara karşılık olarak Başkan Orbay Tuna taraftarlarına seslenerek kendilerine yakışır bir şekilde takımlarını desteklemeye davet etti.

Semt77 Yalovaspor Kulübü Başkanı Orbay Tuna,” Finale kadar geldik, finalde iki maç kaybettik, olmadı. Üçüncü maçı kazanmamız gerekiyor. Allah yardımcımız olsun. Yalova seyircisiyle, yönetimiyle elinden geleni yakışan bir şekilde yaptı. Artık söz oyuncularımızda. En son Samsun deplasmanında yediğimiz hakaretin haddi hesabı yok. Bunu biz kesinlikle yapmayalım, yakışmaz. Samsunspor oyuncuları iyi oynadı. Çok daha motiveler. 100 civarı kendini bilmez seyirci Samsun'a leke getirdi. Yönetimleri basiretsiz davranıp yaşanan olaylarda inisiyatif kullanmadı Formalarındaki armanın asaletini idrak edememişler. Biz aynı hataya düşmedik, düşmeyeceğiz. Samsun seyircisinin çoğu insan gibi takımını destekledi ve sevincini yaşadı. Maç sonu onların başarısını ayakta alkışladım. 20 dakika bizi tribünde beklettiler. Sesimiz çıkmadı. Tribünler 7 boşaldı ama bir grup ısrarla salonda kaldı. Bu süre içinde hayatta İşitmediğimiz küfre ve el kol hareketlerine maruz bırakıldık. Kimse o hadsizleri susturmayınca 20 dakika sonra bizde dayanamayıp tepki verdik. Biz yeter artık dedikten sonra hadsiz grubun aksine polis bize müdahale etti. Polis teşkilatımıza güvenmesem, oradaki polisin görevi bizim etrafımızı çevirip tribünde tutarak tacize maruz bırakılmamızı sağlamaktı diye düşüneceğim. Oradaki polis amiri şehir baskısı altında kalmıştır. Bu güçlü şehir olmanın etkisi. Güç asalet değildir. Federasyon her zamanki gibi gücün esiri olmuştur. Açığı, eksiği çok olan güce karşı adil olamaz. Saha kapama cezası bile veremediler. Bize, rakip oyuncunun beyanıyla saha kapama vermişlerdi. Orada ilk maçta yaşananlar ortada. Federasyon için köklü bir değişiklik şart. Sadece bu konuyla ilgili özel açıklamamız olacak. Ne olursa olsun hiçbir şey iki maçı kaybetmenin açıklaması olamaz. Oyuncular bunca emeğe rağmen motive olamadılar. Kazanma hırsları zayıftı. Her başarının mükafatı olduğu gibi başarısızlığın A da cezası olmalıdır. Bundan sonrası Yalova seyircisi ve yönetiminin şerefi SPOR değildir. Oyuncuların şerefidir. İstedikleri her şey yapıldı. Oyuncularımız son sözü söyleyecek. Başarsınlar. Dün nasıl gereğini yaptıysak, yarında fazlasıyla yaparız. Sizden ricam, rakip buraya geldiğinde kontrolü kaybetmeyelim. Takımımızı destekleyelim. Orada yaşananlar bizleri kışkırtmasın. Federasyonun tutumu ortada. Rakibe hakaret etmeyelim. Kalkışanı uyaralım. Herkesin ailesi var. Bu şehir seyircisi ve yönetimiyle basketbolu seviyor. Bu sevgiye yakıştığı şekilde davranıyor. Bugüne kadar yönetim olarak taraftarımızla gurur duyduk ve duymaya devam edeceğiz. Bize destek olan Yalova taraftarına teşekkürler” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle