Sokak Basketbolunda Kupalar Sahiplerini Buldu

12 Eylül 2022 11:03
Sokak Basketbolunda Kupalar Sahiplerini Buldu

Yalova Şehir Oyunları Kent Kupası’nda Sokak Basketbolu Turnuvasında kupa ve madalyalar sahiplerini buldu.

Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan Deprem Anıtı Parkı’nda oynanan maçlar Yalovalıları bir araya getirirken nefesler tutuldu.  Kadınlar kategorisinin yanı sıra, genç erkekler ve büyük erkekler kategorisinde müsabakalar oynandı.

Kadınlar kategorisinde Esra Kaçar, Yaren Aslan, Rümeysa Demir ve Azra Su Takat’ın oluşturduğu VİP-1 takımı şampiyon oldu. Hatice Sıla Ceylan, İnci Vatansever, Özge Özel ve Şeyma Yiğit’in yer aldığı VİP-2 takımı ikinci olurken Eylül Uysal, Öykü Toy, Elif Su Karacagil ve Nisa Kırıkçı’nın oluşturduğu Queens Of The Thrones takımı da üçüncülüğü kazandı.

Genç erkekler kategorisinde Furkan Firar, Mert Biberoğlu, Berkay Kazan ve Semih Görtay’ın oluşturduğu Avengers takımı birinci olma başarısı gösterdi. Ali Ahmed, Yağız Üvez, Kerem Dilsizoğlu ve Rıdvan Oğuz Yüzer’li Genç Kızılay ikinci olurken, Berk Saban, Ümit İşkan, Temmuz Deniz, Bilal Oktay’lı BSİS üçüncü, Arda Kuzey Keskin, Kadir Yavuz Beşer, Arda Yetgin, Emir Demirtaş’ın yer aldığı San Antonio dördüncü oldu.

Büyük erkek kategorisinde Yusuf Alınay, Sinan Yılmaz, Gökhan Sosa ve Atakan Erdoğan’lı Takılanlar şampiyonluğunu ilan ederken Ercan Tepecik ve Mustafa Toprakçı’nın oluşturduğu Pars ikincilikle turnuvayı tamamladı.

Yalova Şehir Oyunları Kent Kupası’nda spor organizasyonları  Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi ila Gençlik ve Spor Bakanlığı Yalova İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştiriliyor.
Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi yetkililer, “Bizlere bu süreçte bilgi ve tecrübeleriyle destek olan Türkiye Basketbol Federasyonu Yalova İl Temsilcisi Hakan Ak’ın yanı sıra Dağhan Oğuz, Celil Ektiren, Uğur Aydemir’e turnuva süresinde görev alan hakemlerimize ve Yalova Şehir Oyunları: Kent Kupası-Sokak Basketbolu branşına katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle