Sokağa Çıkma Yasağı Bugün Başlıyor

Sokağa Çıkma Yasağı Bugün Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yılbaşında sokağa çıkma yasağı bugün saat 21:00 itibarı ile başlayacak.

04 Ocak 2021 05:00’e kadar sürecek olan yasak boyunca market, fırın, kasap, kuruyemiş ve manav gibi işletmeler saat 17:00’ye kadar açık olacak.

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararla yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yasak bugün saat 21:00 itibarı ile resmen başlayacak. Tüm gün usulü ile devam edecek olan sokağa çıkma yasağı 04 Ocak saat 05.00'e kadar kesintisiz uygulanacak. Sokağa çıkma yasağından muaf olanlar dışında kalanlar ise sadece ihtiyaçlarını karşılamak için en yakın market, fırın gibi işletmelere gidebilecek ve alışverişlerini tamamlayarak hemen evlerine dönecekler. Belirlenen yasak şartlarına uymayanlar hakkında ise cezai işlemler uygulanacak. Yalova Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri de denetimlerini kesintisiz sürdürecekler. Gerek devriye ve gerekse oluşturulacak olan noktalarda kontroller yapılacak. Yetkililer vatandaşları kurallara uymaları yönünde uyararak, sokağa çıkma yasağı kararının toplumsal sağlığın korunmasına yönelik olarak alındığını hatırlattılar.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle