“Şişman Güzeldir” Yalovalılarla Buluşacak

08 Şubat 2020 09:27
“Şişman Güzeldir” Yalovalılarla Buluşacak

Füsun Demirel, “Şişman Güzeldir” adlı oyunu ile Yalovalı tiyatro severlerle buluşacak. 21 Şubat 2020 Cuma günü RDKM’de sahnelenecek olan oyunun biletleri satışa sunuldu.

Ünlü tiyatro oyuncusu Füsun Demirel, Yalovalı hayranları ile buluşacak. “Şişman Güzeldir” adlı oyunla sahne alacak olan Demirel obezite ile mücadele eden, kocası ve kızı tarafından yalnızlaştırılmış Rozi'nin dramını anlatacak. 21 Şubat 2020 Cuma günü RDKM’de sahnelenecek olan oyunun biletleri ise satışa sunuldu.

Oyun hakkında;

Sistem içerisinde, insanlara dayatılan "ideal beden" algısını, Özellikle kadın bedenini bir Meta olarak gören ve öyle olmalarını direten ideolojiye eleştirel bakış açısı sunan oyun; obezite ile mücadele eden, kocası ve kızı tarafından yalnızlaştırılmış Rozi'nin dramını absürt bir İroni ile seyirciye aktarıyor. Rozi'den hareketle, tüm kadınların yaşadığı Estetik ve güzellik kaygısı, yaşanılan baskılar, aile içi çatışmalar, aldatılma kaygıları, ihanetler, modern ilişki biçimlerinin yozlaşması ve mutsuzluklar irdeleniyor.

Künye ;

Yazan; Dario Fo / Franca Rame

Çeviri: Füsun Demirel

Uyarlayan :Mert Küçülmez

Reji : Füsun Demirel

Oyuncular : Füsun Demirel, Demet Ergün, Mert Küçülmez, Ayşegül Sağlam

Özgün Müzik: Işıl Ağuş Üstün, Barış Çetin

Sahne/ Kostüm / Işık Tasarımı : Mert Küçülmez

Fotoğraf: Mehmet Emin Çandır

İllustrasyon ve Afiş Tasarımı ; Cansın Konuralp

Işık Kumanda ; Oktay Akdal, İbrahim Suer

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle