“Sınır Namustur” Broşürlerini Dağıttılar

22 Kasım 2022 09:16
“Sınır Namustur” Broşürlerini Dağıttılar

CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve hükümetin mülteci politikalarının eleştirildiği, “Sınır Namustur” başlıklı broşürler CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanı Cem Karadağ ve CHP’li gençler tarafından Çınarcık ilçesinde vatandaşlara dağıtıldı.

AK Parti’nin mülteci politikalarını ve sınır güvenliğini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının yer aldığı, “Sınır Namustur” adlı broşürler Çınarcık ilçesinde vatandaşlara dağıtıldı. CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanı Cem Karadağ ve CHP Çınarcık Gençlik Kolları üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlara sınırlardan kontrolsüz geçişin ülkenin temel sorunlarından birisi olduğu anlatıldı.

Ne olmuştu
Kılıçdaroğlu, İran sınırında Kapıköy Gümrük Kapısı’nı ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, sınırlara yönelik, “yolgeçen hanı değildir” açıklamasını anımsatarak, “Peki 1 milyona yakın Afgan göçmen hangi sınır kapısından geçerek geldiler Türkiye'ye? Karakollar birbirini görüyorsa, kameralar birbirini görüyorsa bütün sınır boyunca, 1 milyona yakın Afgan nasıl geldi? Nasıl geçti?” diye sormuştu. O günden sonra CHP Genel Merkezi başta olmak üzere 81 ilde, “Sınır Namustur” broşürleri dağıtılmaya ve afişleri asılmaya başlandı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle