Sıfır Atık Projesine Kurumlardan Tam Destek

Sıfır Atık Projesine Kurumlardan Tam Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirilen 'Sıfır Atık Projesi'  Çiftlikköy ilçesinde de başladı.

Çiftlikköy kaymakamlığı başta olmak üzere ilçedeki kurumlar ülke genelinde başlatılan Sıfır Atık Projesine destek vermek amacıyla tüm birimleri için dönüşüm kutuları hazırladı. Proje kapsamında bilgilendirme broşürleri ve öğretmenlere yönelik tanıtım toplantıları gerçekleştirildi. Kamu binalarına kağıt, plastik, metal, cam, organik atıklar ve elektronik atıkların ayrı ayrı toplanarak yeniden ekonomiye kazandırılması amacıyla toplama kutuları yerleştirildi.

Projenin ekonomiye ve çevreye büyük fayda sağlayacağını söyleyen yetkililer, " Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde öncelikle resmi kurumlarda başlamak üzere, daha sonra yapacağımız çalışmalarla tüm Çiftlikköy halkına bunu kabul ettirmek ve bunu evlere kadar ulaştırmak istiyoruz. Peki sıfır atık ne? Bunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız organize ediyor. Bir defa israfı önlememiz gerekiyor. İlçe nüfusumuz artıyor. Kaynaklar sabit ancak onu kullanan nüfus artmış. Kaynaklar sabitse kaynakları verimli kullanmamız lazım. Sıfır atığın birinci amacı israfı önlemek. İkinci amacı kaynakları daha verimli kullanmak. Atık oluşumunu azaltmak. Atık miktarı azalırsa temizliğe harcanan para da düşer” dediler. .

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle