SGK Ve İşkur Bilgilendirmeyi Sürdürüyor

SGK Ve İşkur Bilgilendirmeyi Sürdürüyor

Yalova SGK ve İŞKUR İl Müdürlükleri tarafından, Yalova MÜSİAD Şube Başkanlığı ziyaret edilerek 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile hibe ve krediler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Şube Başkanı Adem Saruhan ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşüldü. Daha sonra toplantı salonunda MÜSİAD üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın ve İŞKUR Müdürü Erhan Dede MÜSİAD Yalova Şube Müdürü Adem Saruhan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette Yalova SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın tarafından; 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile 2018/Mart ve öncesine ilişkin borçların yapılandırıldığı ancak bazı işveren ve sigortalılarımızın süresinde ödeme yapamadığı bu nedenle kendilerine ödeme için yeni haklar getirildiği bilgisi verildi. Söz konusu yapılandırmanın en önemli şartı olan ilk iki taksitin zamanında ödenmesi gerektiği ödemeyenlerin yapılandırılmalarının bozulduğu, getirilen bu yeni hakla 28 Şubat 2019 tarihine kadar vadeleriyle birlikte ödenmesi şartıyla yapılandırma şartlarının devam edeceği, 2018 yılında işverenlere uygulanan sigorta primleri teşvikleri ve Asgari ücret desteğinin 2019 Yılında da devam edeceği bilgilendirildi.

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede ise; işsizlik ödeneği, kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi sahiplerine yönelik teşvikler ile engelli ve eski hükümlülere verilen hibe ve krediler anlatıldı. Kısa çalışma ödeneği, işe ilk adım projesi iş başı eğitim programları konularında bilgiler verildi. İşveren danışmanlığı sisteminden bahsedildi. İşverenlere hem SGK hem de İŞKUR üzerinden sağlanan teşvik ve destek konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle