Şevval Sam ile Anadolu’yu gezdik

22 Ağustos 2011 00:00
Şevval Sam ile Anadolu’yu gezdik

Yalova Belediyesi tarafından bu yıl 3. Kez düzenlenen Ramazan Şehri etkinliklerine katılmak için Yalova’ya gelen Şevval Sam, 1.5 saatten fazla kaldığı sahnede Anadolu’nun birbirinden güzel parçalarını seslendirdi.

Ülkemizin neredeyse 7 bölgesinin de eserlerinden repertuar oluşturan Şevval Sam; “ Memleketimiz maalesef zor günler geçiriyor. O yüzden herkese hitap eden bir repertuar hazırladık” diye konuştu. Şevval Sam’ın konserini, 7 bini aşkın Yalovalı takip etti.
Konser öncesi sahneye çıkan Yalova Belediyesi Kültür İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz; “Şehit haberleri nedeniyle analarımız, yüreğimiz ağlıyor. Bu konserin iptal edilmesi için son ana kadar düşündük. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’a sorduk, kendisi kararı bizlere bıraktı. Yalova’ya gelen sanatçımızla da görüştüğümüzde düşmanlarımıza karşı dik durup, konseri düzenleme kararı aldık. Provokasyonlardan ve terörden geçinenleri mutlu etmeyeceğiz” dedi. Hikmet Yavuz’un bu konuşması Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaştan büyük alkış aldı.
Daha sonra sahneye çıkan Şevval Sam, başta Orhan Gencebay’dan olmak üzere çok sayıda eser seslendirdi. Sık sık barış mesajları veren Şevval Sam, hayranlarının sevgi gösterilerine sahneden el sallayarak cevap verdi. İç Anadolu ve Ege türkülerinde kaşık çalan Şevval Sam, Karadeniz türkülerinde ise ıslık çaldı. Karadeniz türkülerini okuduğu sırada merhum sanatçı Kazım Koyuncu’yu da sahneden anan Sam; “Bu ülkede gerçekten sanatçı olan Kazım Koyuncu’yu tekrardan anıyoruz. O olmasaydı bu eserleri okuyamazdık” diye konuştu. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, ünlü sanatçıya çiçek ve Yürüyen Köşk maketi takdim ederek, Yalova halkı adına teşekkür etti. Konser, gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle