Sermayecik Köyünde Tarımsal Eğitim

27 Ocak 2023 09:17
Sermayecik Köyünde Tarımsal Eğitim

Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçilerin tarımsal üretimde gelişimlerini sağlamak adına eğitimlere devam ediyor. Bu çerçevede Sermayecik köyündeki çiftçilere sulama suyu kalitesi ve tuzluluk konularında eğitimler verildi.

Yalova’da tarımsal gelişime önemli katkılar sunan Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü düzenlediği eğitimlerle de çiftçilerin mesleki gelişimini sağlıyor. Bu çerçevede ilin Çilek üretim merkezi konumundaki Sermayecik Köyü’ne giden Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ekipleri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sürdürülen, “Tarımda Tasarruflu Su Kullanma Programı” çerçevesinde bir eğitim gerçekleştirdi. Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toprak ve Su Kaynakları Bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi Uğur Caymaz tarafından verilen eğitimde; sulama suyu kalitesi ve tuzluluk,  tarımsal tuzluluk ve tuzluluğun nedenleri,  sulama suyu kalitesi ve değerlendirilmesi, Sulama suyu kalitesinin bitkiye ve toprağa etkileri, Tuzluluğun giderilmesi konularında çiftçilere bilgiler aktarıldı. Eğitimde çiftçilerin yönelttiği sorular da yanıtlandı.
Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimin sonrasında ise Yalova Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çiftçilere, “Güvenli Traktör Kullanımı” eğitimi verildi. Bu eğitim sayesinde ise yaşanan traktör kazaları ve sonrasında meydana gelen ölümlerin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle