Şenköylü Kadınların Ebru Heyecanı

19 Ocak 2023 09:16
Şenköylü Kadınların Ebru Heyecanı

Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy’de açılan Köy Yaşam Merkezi köyde yaşayan kadınların akınına uğruyor. Merkezde verilen eğitimlerde en büyük ilgili ise, “Ebru sanatı” eğitimleri görüyor.

Şenköy Köy Yaşam Merkezi köydeki yaşama bir hareket getirirken, köydeki vatandaşların da istedikleri konularda eğitimler almalarına fırsat tanıdı. Köydeki rutin işlerini tamamlayan köylü kadınlar soluğu Yaşam Merkezi’nde alıyorlar. Çınarcık Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri kontrolünde diledikleri alanlarda eğitimler alan kadınlar bu anlamda kendilerini geliştirebiliyorlar. Eğitimlerde en büyük ilgiyi ise geleneksel Türk sanatlarından birisi durumundaki, “Ebru” sanatı çekiyor. Ebru yapmanın inceliklerini eğitmenlerinden öğrenen köylü kadınlar, Ebru ile oluşturdukları tabloları da düzenleyecekleri sergide görücüye çıkartmayı planlıyorlar.

Köy Yaşam Merkezi sayesinde hep hayalini kurdukları eğitimleri alabildiklerini ifade eden vatandaşlar, “Köyümüzde açılan Yaşam Merkezi sayesinde hobilerimiz ve ilgi alanlarımızda eğitimler alabiliyoruz. Halk Eğitim Merkezi’nden gelen eğitmenlerimizle birlikte birçok yeni beceri ediniyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Yaşam Merkezlerinin tüm köylerde yaygınlaştırılmasını istiyoruz” dediler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle