Sena Yılmaz’ Kültür Bakanlığı’ndan Ödülü Aldı

09 Haziran 2022 10:35
Sena Yılmaz’ Kültür Bakanlığı’ndan Ödülü Aldı

Sena Yılmaz 21. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışmasında Kalemişi kategorisinde ödül aldı. Sergiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katılırken Yılmaz’ı Ak parti Yalova milletvekili Meliha Akyol’da yalnız bırakmadı.

Yalovalı sanatçının 21. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışmasında eseri sergilendi. Sergiyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol da ziyaret etti.  Sergiyi gezen vekil Akyol “21. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı’na katılım sağladık. Kültür ve Turizm Bakanımız Sn Mehmet Nuri Ersoy’un katılımlarıyla gerçekleşen ödül töreninde, Kalem İşi dalında sergileme ödülü alan Ak Parti Yalova İl Yöneticimiz ve dava arkadaşımız Sena Yilmaz ’ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” ifadelerinde bulundu..

Toplam 493 bin lira para ödülü verildi

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce "Gelenekten Geleceğe" sloganıyla düzenlenen yarışmada, bu yıl toplam 493 bin lira para ödülü verildi. Yarışmada eserler Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Çini, Ebru, Kalemişi ve Katı kategorilerinde değerlendirildi. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, 18 eser için 20'şer bin lira para ödülü ve başarı belgesi, mansiyon alan 18 eser için 5'er bin lira para ödülü ve katılım belgesi, sergileme ödülü alan eserler için de ayrı ayrı bin lira para ödülü ve katılım belgesi verildi.

Bakan Ersoy Tek Tek  Gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 21. Devlet Türk Sanatları Yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi. Türk sanatlarını desteklemek, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 21. Devlet Türk Sanatları Yarışmasında ödül alan eserler, Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Resim ve Heykel Müzesi'nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Ödül takdiminin ardından Ersoy'la sohbet eden sanatçılar eserlerine ilişkin bilgileri paylaştı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle