Şehit Polisin Adı Kütüphanede Yaşatılacak

Şehit Polisin Adı Kütüphanede Yaşatılacak

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca şehit polis Volkan Gürses'in isminin verildiği kütüphane açıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı 'Yunus Polis Timi'nde görevliyken 2010 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Volkan Gürses'in adı Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphaneye verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünce hazırlanan Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekiplerince Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oluşturulan "Z" kütüphanenin açılışına Vali Tuğba Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz ile şehidin babası Özcan ve annesi Nuran Gürses katıldı. Vali Yılmaz, yaptığı konuşmada, ÇOGEP kapsamında 6, toplamda ise 17 "Z" kütüphanenin okullarda hizmet verdiğini ifade ederek, şehitlerin isimlerinin kütüphanelerde yaşatılmasını amaçladıklarını söyledi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Sevda Veli de öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ile araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamından uzak tutmak amacıyla 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi'nin uygulamaya konulduğunu aktardı.

Şehidin babası Özcan Gürses de "Oğlumuz eğitimciydi. Tabii onun eğitimci olması sebebiyle eğitim alanında bir hizmet birimi açılması bizi çok mutlu etti. Aile olarak da çok mutlu olduk ve gurur duyduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit tarafından okunan duayla kütüphanenin açılış kurdelesi davetliler tarafından kesildi.

Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Harun Karademir, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun da törende bulundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle