Şehit Kardeşi, Filikada Yaşam Mücadelesi Veriyor

23 Kasım 2021 10:43

Şehit kardeşi Emrah Yıldız, eşi ile birlikte Doğu Sahil Bandı’na yerleştirdikleri bir filikanın içerisinde yaşam mücadelesi veriyorlar. Zor günler geçiren Yıldız çalışabileceği bir iş ve kafasını sokabileceği bir ev istiyor.

1988 yılında kardeşi şehit düşen Emrah Yıldız’ın başından geçen kelimenin tam anlamıyla bir dram. Zira devlet memuru olan Yıldız’ın hayatı yaptığı bir yanlış sonrasında kabusa dönmüş. Devlet Memuru olarak Yalova Valiliği’nde çalışan Yıldız, uyuşturucu kullanmaya başlayıp ardından da bir suça karışında cezaevine girmiş ve dolayısıyla da devlet memuriyetinden atılmış. Cezaevinde yatıp çıktıktan sonra tedavi gören ve uyuşturucudan uzaklaşan Şehit kardeşi eski hükümlü ve eski uyuşturucu bağımlısı olduğu için kendisine iş verilmeyince çareyi kendilerine verilen bir filikada yaşamakta bulmuşlar. 4 aydır bu filikada yaşam mücadelesi veren çifti birileri şikayet edince filikalarının buradan kaldırılması için kendilerine tebligatta bulunulmuş. Ne yapacağını şaşıran genç adam hayatını normale döndürebilmek için yetkililerden yardım istediğini dile getiriyor. Bir dramı andıran yaşamı hakkında bilgi veren Yıldız, “Benim güzel bir hayatım vardı. Yalova Valiliği’nde de çalışıyordum. Arabam ve kirada da olsa eşimle birlikte yaşadığımız bir evimiz vardı. Ancak ben bir yanlışa düşerek uyuşturucu kullanmaya başladım. Bu süreç her şeyin başlangıcı oldu. Cezaevine de düştüm. Memuriyetten atıldım. Babam bunlara kızarak ölmeden önce kendisine ait evi sattı. Ardından annem ve babam vefat ettiler. Ben tedavi gördüm ve cezaevinden çıkınca adeta sudan çıkmış balığa döndüm. Nereye iş için başvurduysam sabıkalı ve eski uyuşturucu bağımlısı olduğumdan dolayı iş vermediler. Kapılar hep yüzüme kapandı. Sağlık sorunlarım da var. Dolayısıyla kirayı ödeyemediğimizden dolayı evden de atıldık. Çareyi bir dostumun verdiği filikayı Doğu sahil bandına yerleştirip bunun içerisinde yaşamaya başlamakta buldum. 4 aydır burada eşimle birlikte yaşam mücadelesi veriyoruz. Yaktığımız ateşim üzerinde yemek yapıyoruz. Yazın denize girip, buradaki duşta duş alıp temizlendik. Ama havalar soğudu. 1.5 aydır duş bile alamdık” dedi.

“Filikamı kaldırmasınlar”
Yalova Belediyesi’ne seslenerek süre isteyen Yıldız, “Birileri gidip bizi Belediyeye şikayet etmişler. Doğal olarak zabıta gelip filikayı buradan kaldırmamızı istedi. Oysa bizim burada kimseye zararımız yok. Eğer içinde yaşamaya çalıştığımız bu filikayı kaldırırsak ne yaparız bilemiyorum. Ben sadece çalışıp para kazanabileceğim, hayatımı yeniden düzene sokabileceğim bir iş istiyorum. Bir ev tutarak eşimle birlikte eski günlere geri dönmek en büyük hayalim. Şu anda, yetkililerden bana destek vermelerini istemekten başka bir çarem yok. Ben kimseden para, pul istemiyorum. Bana bir iş bulunsa ben çalışır hayatımı idame ettiririm. Tek dileğim filikamın bir süre daha burada kalmasına izin verilmesi ve bir iş bulup hayatımı normale döndürmem için destek verilmesi” diye konuştu.  

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

25 Kasım 2021 19:59
Yazik her insan ikinci sansi hakeder, bu arkadasinda topluma donmek icin zaman bu zamandir. Is sahipleri bir sans verin bu arkadasa