Şehir Oyunları Kent Kupası’nda Wushu Heyecanı

21 Haziran 2023 09:44
Şehir Oyunları Kent Kupası’nda Wushu Heyecanı

Yalova Şehir Oyunları Kent Kupası kapsamında düzenlenen wushu turnuvasında yüzü aşkın sporcu kıyasıya mücadele etti. Turnuvaya Türkiye’nin en büyük kungfu ustası Enver Beygova da katılarak sporculara destek verdi.

90. Yıl Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvada, Yalova Wushu-Kungfu Spor Kulübü, Ömer Allar Fight Akademi ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları ringde ter döktü. Turnuvada yıldız ve genç kategorilerinde müsabakalar yapıldı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Yalova Wushu-Kungfu Spor Kulübü Başkanı Ali Kanberoğlu, bu turnuvanın sporcuların kendini geliştirmesi ve daha büyük turnuvalara hazır olması adına çok önemli olduğunu söyledi. Kanberoğlu, turnuvayı tertip eden Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi’ne ve destek olan tüm kurumlara teşekkür etti.

Turnuvaya katılan antrenörler de organizasyonun güzel ve faydalı olduğunu belirterek, sporcuların tecrübe kazanmaları ve wushu sporunun yaygınlaşması adına bu tarz turnuvaların devam etmesi temennisinde bulundular.

Turnuvaya “Küçük Dünyanın Büyük Ustası” olarak anılan Enver Beygova da katılarak sporculara destek verdi. Beygova, tüm müsabakaları yakından takip ederek sporculara tavsiyelerde bulundu. Beygova, wushu sporunun bir disiplin sporu olduğunu ve beyin, beden ve ruh bileşimiyle yapıldığını vurguladı.

Turnuvada dereceye giren sporculara madalyalarını Yalova Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Ayaz ve Yürütme Kurulu Üyesi Sezgin Altınel takdim etti. Turnuva madalya töreni ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle