Satrancın Şampiyonları Belli Oldu

Satrancın Şampiyonları Belli Oldu

Yalova'yı Nisan ayında yapılacak olan Çocuklar ve Yıldızlar Türkiye Satranç Ligi'nde temsil edecek olan takımlar belli oldu.

Çocuklar ve Yıldızlar Türkiye Satranç Ligi Yalova il Seçmeleri GSİM Gençlik Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. Toplamda 32 takımın yarıştığı şampiyona kıran kırana geçen maçlara sahne oldu. Karşılaşmalar sonrasında

Çocuklar kategorisinde şampiyonluğu Çiftlikköy Belediyesi elde etti. Bu kategoride Hüseyin Alkaş İlköğretim Okulu 2'nci, Bahçeşehir Koleji ise 3'ncü oldu.

Yıldızlar kategorisinin şampiyonu da Çiftlikköy ilçesinden çıktı. Bu kategoride 1'nciliği Çiftlikköy Belediyesi Altınkale Satranç Takımı, 2'nciliği Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi ve 3'ncülüğü ise Endüstri Teknik Meslek Lisesi elde etti.

Dereceye giren takımların ödüllerini ise Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Gencer İlhan ile Mehmet Yörük verdi.

1'nciliği elde eden Çiftlikköy Belediyesi ve Çiftlikköy Belediyesi Altınkale Satranç Takımları Nisan ayında düzenlenecek olan Çocuklar ve Yıldızlar Türkiye Satranç Ligi'nde Yalova'yı temsil edecekler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle