Şampiyonlar Şampiyonu Cemal Kocatürk

Şampiyonlar Şampiyonu Cemal Kocatürk

Yalova’da gerçekleştirilen 2014 Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası sona erdi.

4-7 Eylül tarihleri arasında 90. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonada Şampiyonlar Şampiyonu unvanını İzmir’den Cemal Kocatürk kazandı. Kocatürk’e kupa ve madalyasını Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ve Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt verdi.

4 gün boyunca Yalova’da nefesleri kesen 2014 Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda 48 sıklette Türkiye çapından 234 sporcu podyuma çıkarken 50 hakem görev yaptı. Sıkletlerinde ilk 3’e giren sporcular 2014 yılı Ekim ayında Meksika’da ve Kanada’nın Montreal şehri ile Kasım ayında Brezilya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Şampiyonanın son gününde gerçekleştirilen sonucu merakla beklenen Şampiyonlar Şampiyonu kategorisinde 7 sporcu yarışırken şampiyonluk kupasını İzmir’den Cemal Kocatürk kaldırdı.

Dereceye giren sporculara başarılar dileyen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, ”Yalova’da düzenlemiş olduğumuz. Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası’na bu yıl 234 sporcu katıldı. Dünya seçmeleri için Milli takımı oluşturmak için düzenlediğimiz bu yarışmada belirlemiş olduğumuz sporcularımız Allah nasip ederse ülkemizi Kanada, Brezilya, Meksika ve İspanya olmak üzere 4 farklı ülkede farklı kategorilerde yarışarak temsil edecekler” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle