Şampiyon Kızlardan Efsane Güreşçiye Ziyaret

13 Eylül 2022 09:49
Şampiyon Kızlardan Efsane Güreşçiye Ziyaret

Termal Belediyesi Kadın Güreş takımı, Dünya Şampiyonu efsane güreşçi Sırrı Acar’ı ziyaret ederek, tavsiyelerini dinlediler. Kızları kutlayan Sırrı Acar, “Türk’ün gücünü kadınlarımız da minderlerde tüm dünyaya gösteriyor” dedi.

2022 yılında düzenlenen ulusal ve uluslararası şampiyonalardan madalyalarla dönen Termal Belediyespor Kadın Güreş Takımı sporcuları, Termal’de efsane güreşçi Dünya Şampiyonu Sırrı Acar ile bir araya geldi. Kadın güreşçileri ofisinde kabul eden Acar, elde edilen şampiyonluk ve başarılarla çok mutlu olduğunu ve gururlandığını ifade etti. Termal Belediyesporlu kadın güreşçileri kutlayan Acar, “Türk’ün gücünü kadınlarımız da minderlerde tüm dünyaya gösteriyor. Bu yıl girdiğiniz her şampiyonadan büyük başarılarla dündünüz. Sizin başarılarınız beni de çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Mindere çıktığınızda tüm Türk milletinin desteğinin arkanızda olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Ve o minderde koskoca bir milleti temsil ettiğinizin bilinci ile mücadele edin. Ben sizin daha birçok şampiyonlukla milletimizi gururlandıracağınızı biliyorum” dedi.

Termal Belediyespor Kadın Güreş takımı sporcuları ise kendilerine tavsiyelerde bulunan efsane güreşçi Sırrı Acar’ı can kulağı ile dinlediler.

Bu yıl yapılan Türkiye Şampiyonalarında 2 kez takım halinde şampiyon olan Termal Belediyesporlu kadın güreşçiler Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da kürsüye çıkmayı bildiler.  Termal Belediyesporlu kadın güreşçiler 4 şampiyonadan 2 Altın, 2 Gümüş, 5 Bronz, genel toplamda 9 madalyayla döndüler.
Termal Belediyespor Kadın Güreş takımı kısa bir aranın ardından 2023 yılında düzenlenecek olan müsabakalar için yeniden çalışmalara başlayacaklar.  

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle