Salman’dan Yalovaspor’a Destek

Salman’dan Yalovaspor’a Destek

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Yalova Spor Altyapı Antrenörü Ferhat Kızılgeçit ve Yalovaspor U-13 takımını konuk etti.

 Altyapısı olmayan takımların yok olmaya mahkum olduğunu belirten Salman, Yalovaspor’un altyapısının güçlendirilmesi için gereken tüm desteği yapacaklarının da sözünü verdi.

24-27 Ocak Tarihleri arasında Antalya Belek’de gerçekleşecek olan Uluslararası Corendon Cup’da Yalova’yı temsil edecek olan Yalovaspor U-13 takımı turnuva öncesinde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti. Yalova Spor Altyapı Antrenörü Ferhat Kızılgeçit ve Yalovaspor U-13 takımını encümen salonunda ağırlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sporda altyapıya ağırlık verilmesinin önemine değindi. Salman, “Yalovaspor bu kentin takımıdır. Yalovaspor’un daha iyi noktalara gelmesinin ancak ve ancak altyapısının kuvvetlendirilmesi ile olacağına inanıyorum. Dünya’da ve ülkemizde bunun çok güzel örnekleri de var. Bir takım altyapısından A takımına futbolcu yetiştirebiliyorsa mutlaka iyi noktalara geliyor. Eğer sadece futbolcu transferi ile bir yere gelmeye çalışırsanız bu bir noktada kesintiye uğruyor. O nedenle Yalovaspor’un alt yapısının güçlendirilmesini çok önemsiyorum. Görüyorum ki Yalovaspor bu anlamda önemli adımlar atıyor. Altyapıda birçok kabiliyetli gelecek vadeden sporcu yavrumuz var. Bunlar ileride önce Yalovaspor A Takımında ve sonrasında da ülkemizde ya da yabancı büyük kulüplerde top koşturacaklardır diye düşünüyorum. Elbette biz de Yalovaspor’a çok farklı bakıyoruz. Belediye olarak ilimizin takımı olan Yalovaspor’un altyapısına da elimizden gelen desteği sağlayacağız. Unutmamak lazımdır ki altyapısı olmayan hangi spor dalı olursa olsun yok olmaya mahkumdur” dedi.

Uluslararası Corendon Cup hakkında bilgi veren Yalova Spor Altyapı Antrenörü Ferhat Kızılgeçit, “Feyenoord, Lokomotif Moskova, Olimpiakos, Panatinaikos, Steau Bükreş, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da aralarında olduğu ülkemizin ve dünyanın önemli futbol kulüplerinin de katılacağı bu kupada Yalova’yı temsil edecek olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Bu anlamda sporcularımıza her zaman destek veren ve kendisini hep yanımızda hissettiğimiz Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’ı da ziyaret etmek ve bilgi vermek istedik. Kendisine bize gösterdiği ilgi ve verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Sporcularla da tek tek sohbet eden Yalova Belediye Başkanı vefa Salman Yalovaspor U-13 takımına hediyeler de verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle