Sağlık Personellerinden Kan Bağışı

Sağlık Personellerinden Kan Bağışı

Kızılay Kan Bağışı Merkezi kan stoklarında ki azalma nedeniyle tüm vatandaşları duyarlı olmaya ve kan bağışında bulunmaya çağırdı.

Bu çağrı sağlık personellerinden de karşılık buldu. Yalova Sağlık İl Müdürlüğü’nde görev yapan personeller Kızılay’ın kan bağışı otobüsüne koştular.

Kızılay bir süreden beri kan stoklarında azalma olduğunu dile getirerek vatandaşları kan bağışında bulunmaya davet ediyordu. Bu çağrılar karşısında duyarsız kalmayan Yalova Sağlık İl Müdürlüğü personelleri ise Kızılay’a kan bağışında bulunmaya başladı. Müdürlük önüne gelen Kızılay Gezici Kan Bağışı Otobüsüne giden sağlı personelleri kan bağışında bulundular. Kızılay yetkilileri ise, “Kan stoklarında ki azalma ve talebin karşılanması için halkımıza çağrı yaptık. Yalova Sağlık İl Müdürlüğü personellerinde bu çağrıya kulak verdiler. Biz kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu her zaman vurguluyoruz. Tek kaynağı insan olan kanın bir gün size ya da bir yakınınıza da lazım olacağı bilinci ile kan vermenizi istiyoruz” dediler.

Kan bağışının bir vatandaşlık görevi olarak görülmesi gerektiğini belirten sağlık personelleri ise, “Kanın sağlanacağı tek kaynak insandır. Dolayısıyla ülkemizde ameliyatlardan kazalara, yaralanmalara ve diğer olaylara kadar uzanan geniş bir yelpazede kana ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla kan vermek bir vatandaşlık görevidir. Yarın bir yakınınızı ihtiyaç duyduğu kanı bulamadığınız için kaybetmek istemiyorsanız bugünden kan bağışında bulunun. Kan bağışı stokları dolu olan bir ülkede can kayıplarının da daha aza ineceğini düşünüyoruz” diye konuştular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle