"Sağlık Hizmetlerinde En İyi İllerdeniz"

"Sağlık Hizmetlerinde En İyi İllerdeniz"

Yalova Sağlık İl Müdürü Ali Daştan Yalova'nın sağlık hizmetleri bakımından ülkenin en iyi illerinden birisi olduğunu söyledi.

Daştan Altınova ilçesindeki hastanenin 2016 yılı sonunda hizmete gireceğini 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesinin ise 2017 yılında yatırım programına alınacağını dile getirdi.

Yalova sağlık hizmetleri baz alındığında ülkede en önde gelen illerden birisi durumunda. Bu konuda açıklamalarda bulunan Yalova Sağlık İl Müdürü Ali Daştan, "Altınova'da ki hastanemiz bitim aşamasında. Eylül ayına kadar hizmete açılmasını bekliyoruz. Yalova'da devlet hastanemizin yeterli olmaması nedeniyle 400 yataklı devlet hastanesinin planlaması yapıldı. Arsa problemi vardı. Onu hallettik. 2017 yılında da yatırım programına alınacak. Ambulanslarımızın hastaya ulaşma süreleri baz alındığında Yalova en başarılı illerden birisi. Yine hastanelerimizde sunulan 1. basamak hizmetler bazında da ülkenin en iyi illerinden birisi durumundayız. Her yönden Yalova sağlık hizmetlerinin sunumunda ülkenin en iyi illerinden birisi" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle