Ritmin Gücü Gurubu Performansıyla Göz Doldurdu

16 Mart 2019 09:11
Ritmin Gücü Gurubu Performansıyla Göz Doldurdu

Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yalova Gençlik Merkezi´nin paydaş olarak gerçekleştirdiği "Ritme Ayak Uydur" Projesinin kapanış programı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1. Çağrı Dönemi kapsamında gerçekleştirilen, Dezavantajlı gençler ve öğrencilerin kaynaşmasını amaçlayan Ritme Ayak Uydur" projesinin kapanışı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan gösteriyle gerçekleştirildi. Programa Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Celal Kahveci, Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idari kadrosu ve öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

"Ritme ayak uyduracağız"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşmasını gerçekleştiren Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Dr. Uğur İnan, gençlerin sosyal projelere oldukça yatkın olduğunu altını çizerek, 2023 Eğitim Vizyonunun bu tip projeleri desteklediğini belirtti ve " Biz tabi ki yoğun bir ritimde, yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Her zaman sportif veya akademik faaliyetlerde boy göstermeye çalışıyorduk. İnşallah bizde bunda sonra ritme ayak uyduracağız" ifadeleriyle konuşmasına son verdi.

"Geçtiğimiz yılı balık tutmayı öğrenme yılı olarak addettik"

Bir önceki yılı öğrenme yılı olarak değerlendirdiklerini belirten Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Celal Kahveci, "Biz geçtiğimiz yılı balık tutmayı öğrenme yılı olarak addettik. Dolayısıyla projelerde gençlik lideri kardeşlerimizin okullarımıza destek vermelerini, projelerin ana koordinatörlüğünü yapmalarını tavsiye ettik. Bu minvalde projeler gerçekleştirildi. Sizlerden ricam bu seneki çağrı döneminde sizlerin kendi yazdığınız projeleri kendi okullarınızda gerçekleştirmeniz. Yol ve yöntem konusunda sizlere her türlü desteği gençlik merkezleri olarak vermeye hazırız" dedi.

"Çocuklarımızın her yönüyle gelişmesini önemsiyoruz"

2023 Vizyonu doğrultusunda, öğrencilerin sadece akademik ve mesleki açıdan değil, her yönüyle gelişimini önemsediğini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Biz sadece akademik başarı değil, mesleki başarıda değil, çocuklarımızın her yönüyle gelişimini odağa alan projelere her zaman destek veriyoruz. Destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü sizler bizim için değerlisiniz, geleceğimizsiniz. Sizlerin yeteneklerinizi ortaya çıkaracağınız tüm projelerde yer aldık. Bundan sonrada almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öğrencilere destek konusunda her zaman onların yanında olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ise gerçekleştirdiği konuşmasında, Biz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu projelerde elimizden geldiği ve bakanlığımızın sağladığı katkılarla beraber her zaman öğrencilerimizin yanındayız" dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Serkan Çakıroğlu'nun yönetiminde sahneye çıkan Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan, Ritmin Gücü Gurubu ortaya koydukları performansla göz doldurdu. Konser seyirciler tarafından beğeniyle izlendi. Program hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle