Resim Kurslarına Büyük İlgi

12 Kasım 2019 07:58
Resim Kurslarına Büyük İlgi

Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan resim kursları büyük ilgi görüyor. Kursları bitirenler ise belgelerini alıyorlar.

Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı kurslarla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.  Bu kapsamda açılan kurslar da büyük ilgi görüyor. Resim kursları bu kurslar arasında en çok ilgi görenlerden birisi.

Açılan kurslarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sadrettin Doğan, her kesimden vatandaşlara eğitim vermeye devam ettiklerini söyledi. Kurum dersliklerinde ve paydaş kurumlarla birlikte açtıkları kursların vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda açtıklarını belirten Müdür Doğan, vatandaşların Halk Eğitimi Merkezi’nin tüm faaliyetlerinden faydalanmaları için gereken hassasiyeti gösterdiklerini söyledi. Doğan,

2019/2020 eğitim öğretim yılının başından itibaren açtığımız karakalem ve yağlı boya resim kursumuz yoğun bir ilgi görüyor. Kursumuza çok sayıda genç de katılıyor. Kurslar hem hafta içi hem de hafta sonu kesintisiz bir şekilde sürüyor. Kursa katılan kursiyerimiz nokta ve çizgi ile yüzey düzenlemek,  objeleri açık, koyu, ışık ve gölge ile çalışmak, formları tasarı ilkelerine göre yüzey içinde düzenlemek, kompozisyonu renklendirmek, doku yorumlarıyla yüzey oluşturmak,  özgün strüktür uygulamaları yapmak, perspektif ilkelerine uygun çizim yapmak ve yağlı boya resmi yapmak gibi konuları görüyorlar” dedi.

“Gençler Zamanlarını En İyi Şekilde Değerlendirerek Kendilerini Geliştirmeli”

Kurumları bünyesinde birçok farklı kursun da devam ettiğini ifade eden Doğan, kendilerini geliştirmek isteyen vatandaşların açtıkları diğer kurslardan da faydalanması için kuruma beklediklerini söyledi. Gençlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade eden Yalova Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan, “Öte yandan merkezimin açtığı diğer kurslarımız da tüm hızıyla devam etmekte. Kurslara katılan kursiyerlerimiz, kurs sayesinde hem meslek öğreniyorlar hem de boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmiş oluyorlar. Kurs sayesinde kursiyerlerimiz sosyalleşerek, yeni arkadaşlıklarda ediniyorlar.  Amacımız gençlerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek açtığımız kurslarda kendilerini daha iyi geliştirmelerini ve topluma faydalı birey olmalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle