Rektör Bahçekapılı’dan Servis Müjdesi

17 Eylül 2022 10:29
Rektör Bahçekapılı’dan Servis Müjdesi

Yalova Üniversitesi akademik yıl hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu Çerçevede üniversite kampüsünde MYO müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı MYO’larla merkez kampüsü arasında ücretsiz servisin hizmete sokulacağı müjdesini verdi.

Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Müdürleri, 2022-2023 Akademik Yılı öncesinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ile Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu’nun katıldığı toplantıda biraraya geldiler. Düzenlenen toplantıda akademik yıl hazırlıkları masaya yatırıldı.

Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 15 Temmuz Konferans salonunda gerçekleşen toplantı, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca’nın program akışını sunmasıyla başladı. Toplantının açılış konuşmasında söz alan Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ise bu toplantıların önemine değindi.  Yalova Üniversitesi olarak ilerleyen yıllarda kampüsü daha faal hale getirmeyi ve üniversitenin sahip olduğu sosyal donatıları arttırmayı hedeflediklerini de dile getiren Bahçekapılı, “Bu çerçevede üniversitede bir ilke de imza attık. 14 yıldır eğitim ve öğretim veren üniversitemizin kampüsünün geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi amacıyla tarihimizde ilk kez bir peyzaj ihalesi gerçekleştirdik” dedi.

Konuşmasının son bölümünde önemli bir müjdeyi paylaşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, merkez kütüphanenin 24 saat hizmet vermesi için çalıştıklarını belirtti. Bahçekapılı Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulları ile merkez kampüs arasında servis hizmetinin de sağlanacağını söyledi.

Açılış konuşmasından sonra sırasıyla Yalova Üniversitesi bünyesinde yer alan; Altınova Meslek Yüksekokulu, Armutlu Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Yalova Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Termal Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı, 2021-2022 Eğitim – Öğretim dönemine dair istatistikleri paylaştılar.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle