Rektör Akademik Kurul Toplantısına Başkanlık Yaptı

27 Ekim 2022 10:17
Rektör Akademik Kurul Toplantısına Başkanlık Yaptı

Mühendislik Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Kurul toplantıları Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçe Kapılı başkanlığında gerçekleşti.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulunda 2022-2023 Akademik Yılı Akademik Kurul Toplantıları Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Fakülte akademik ve idari personelin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy gerçekleştirdi. Bölümlerin akademik personel ve öğrenci sayıları, TEKNOFEST, TÜBİTAK ve benzeri projeler, öğrenci kulüplerine ilişkin tanıtıcı sunumların yapıldığı toplantıda fakültenin ileriye yönelik hedefleri konuşuldu.

Mühendislik Fakültesi Akademik Kurul toplantısının ardından, Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Kurul toplantısı gerçekleştirildi.  Yabancı Diller Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Uğur, akademik ve idari personel katıldı. Toplantıda Yabancı Diller Yüksekokulu eğitim sistemi hakkında bir sunum yapıldı ve yeni Akademik yıla ait hedefler belirlendi.

Her iki Akademik Kurul Toplantısı'nın kapanış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, göreve geldikten sonra gerçekleştirdikleri hizmetler, üniversitenin gelecek hedefleri ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle