“Regaip Kandili Birlik Ve Beraberlik Getirsin”

“Regaip Kandili Birlik Ve Beraberlik Getirsin”

Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, “Bu gecenin birlik ve beraberliğimize, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını dilerim” dedi.

Üç aylara girişimizin müjdecisi olan Regaip Kandili 18 Şubat 2021 Perşembe gecesi idrak edilecek. Kandil dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık ise bu gecenin milletimize ve tüm İslam Alemi’ne birlik, beraberlik ve huzur getirmesini diledi. Çıkrık mesajında şu sözlere yer verdi, “Aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regâib Kandilini tebrik eder, bu gecenin birlik ve beraberliğimize, vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

‘Regâib’ kelimesi, ‘kendisine rağbet edilen, arzulanan, talep edilen şey’ demektir. Yüce Allah’ın, rahmetinin, mağfiretinin ve nimetlerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi, samimi kalple Allah’a yönelenlerin affedilmelerinin ümit edilmesi ve müminlerce gönülden arzulanması sebebiyle bu geceye ‘Regâib’ denilmiştir.

İslam âlemi olarak, halkımız arasında ‘üç aylar’ diye isimlendirilen, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz. 18 Şubat 2021 Perşembe gecesi bu manevi mevsime girişimizin müjdecisi olan Regâib Kandilini idrak edeceğiz.

Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretine sığınmak, hata ve günahlarımızdan arınmak, gönüllerimizi ferahlatmak, nefis muhasebesi yapmak için bizlere bahşedilen bu müstesna zaman dilimlerini, öze dönüş, manevi diriliş ve ahlaki yükseliş fırsatları olarak görmemiz gerekmektedir.

Bu gecede sevgi ve saygı ile âlemlerin rabbine yönelişimizi ifade eden,  ibadetlerimize daha bir özen göstermeliyiz. Dualarımızı; milletimizi, ümmeti ve bütün insanlığı kuşatacak kadar büyütmeli, asil bir duruşa ve ahlaka dönüştürmeliyiz.

İçinde bulunduğumuz bereket ve rahmet gecelerinde; milletimiz ve mukaddesatımız yolunda, hak, hakikat uğrunda, ülkemizin ve insanlığın barış ve huzuru için canları pahasına gece gündüz mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize dualarımızla destek olmalıyız. Ayrıca salgın sebebiyle bizden dua bekleyen hasta kardeşlerimize şifa bulamaları için dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regâib Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin birlik ve beraberliğimize, insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm kardeşlerimize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.  Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle