Pusat Raflardaki Yerini Aldı

29 Aralık 2020 09:04
Pusat Raflardaki Yerini Aldı

Yalova Belediyesi eski Başkanı Yakup Bilgin Koçal’ın yeni kitabı, “Pusat” raflardaki yerini aldı.

Pusat gelecek bir tarihte Aachen Üniversitesinde okuyan bir Yalovalının, dijital ufuklara doğru kanatlanmış genç bir düşünürün, bütün üniversiteleri birbirine bağlayacak büyük bir projeyi tasarlamış kıvılcımlı bir zekânın hikâyesini konu alıyor.

Yalova Belediyesi eski Başkanı Yakup Bilgin Koçal tarafından kaleme alınan ve Post Yayın tarafından basılan, “Pusat” adlı Roman kitap evlerinin raflarındaki yerini aldı. Gelecek bir tarihte Yalovalı bir üniversite öğrencisi olan Pusat’ın başından geçenleri anlatan kitap yayınlandığı andan itibaren ilgi gördü. Kitabın konusu ise şöyle; “Mesafelerin ortadan kalktığı, ışık hızında karşılaşmaların yaşandığı, kuantum bilgisayarların, yapay zekânın, makine öğrenmelerinin gündemde olduğu bir çağda kimlikler anlamını yitirmekte midir? Tek Dünya Devleti’ne mi gidiyoruz? Gelecek tarihi hangi çelişki üzerine yazılacak? Sınıfsız geleceğin idealistleri mi, yoksa üstinsan hayali peşinde koşan azınlık mı kazanacak? Bu insanlık davasında bir Türk gencinin ülküsü ne olabilir? Pusat, Aachen Üniversitesinde okuyan bir Yalovalının, dijital ufuklara doğru kanatlanmış genç bir düşünürün, bütün üniversiteleri birbirine bağlayacak büyük bir projeyi tasarlamış kıvılcımlı bir zekânın hikâyesidir. Gelecek tasavvuru, kökleri mazideki atiyi arayışı ve mücadelesiyle Pusat, idealleri ve sevgisi arasında bir seçim yapmak zorundadır”

Yalova Belediyesi eski Başkanı Yakup Bilgin Koçal’ın yeni kitabını önümüzdeki günlerde düzenleyeceği imza gününde okurları için imzalaması da bekleniyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle