Prof. Dr. Hamit Er, Rektör Yardımcılığına Atandı

14 Kasım 2022 09:09
Prof. Dr. Hamit Er, Rektör Yardımcılığına Atandı

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine YAÜ İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Hamit Er atandı.

Yalova Üniversitesinde görevlendirmeler devam ediyor. Bu çerçevede Rektör yardımcılığına bir atama yapıldı. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tarafından alınan kararla YAÜ İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’nde öğretim üyesi Prof. Dr. Hamit Er rektör yardımcılığı görevine getirildi.

1966 yılında Ordu’da dünyaya gelen Prof. Dr. Hamit Er, lisans eğitimi 1989 yılında, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde Darülfünun İlahiyat Fakültesi Dergisi, Hoca ve Yazarları adlı çalışması ile Yüksek Lisansını (1992), Osmanlı Devleti’nde Çağdaşlaşma ve Eğitim konulu çalışması ile Doktorasını (1998) tamamlayan Er, 1992-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

1995-96 yılında araştırma yapmak üzere İngiltere’ye gitti ve Luton Üniversitesi Etnoloji Anabilim Dalı’nda misafir hoca olarak akademik çalışmalar yaptı.

 1999’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Yrd. Doç. olarak atanan Hamit Er, 2004’te Medreseden Mektebe Geçiş Süreci adlı çalışması ile Doçent, 2009’da Ahmed Câhidî Efendi ve Nasihatnamesi adlı çalışması ile ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi’ne Profesör olarak atandı. Bu sürede, iki dönem Çanakkale Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Rehberliği ve Gelibolu Mevlevihanesi ve Mevlevi Kültürünü Tanıtma Derneği Başkanlığı görevleri gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu.

 2012’de İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’ne Profesör olarak atanan Hamit Er, Ekim 2022’de Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü’ne Profesör olarak atanmıştır. 2019 yılından bu yana Yalova’da ikamet eden Prof. Dr. Hamit Er, 2022 yılından itibaren Yalova Üniversitesinde Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Hamit Er’in kitap çalışmalarının yanında ulusal ve uluslararası yayınlanmış birçok makale ve bildirisi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, Balkans and Islam başlıklı Edit kitabı Cambridge Scholars Publishing tarafından 2012 yılında İngiltere’de,  Kohlberg ve Ahlaki Gelişim Teorisi, Edit Kitap, Mahya yayınları tarafından 2020 yılında İstanbul’da kitapları yayınlanmış ve 2014-2017 Üsküdar Balaban Tekkesi’nde “İbn-i Arabî Okumaları” yapmıştır.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle