Palyatif Bakım Merkezine Talep Artıyor

Palyatif Bakım Merkezine Talep Artıyor

Yalova Devlet Hastanesi bünyesinde Çiftlikköy’de açılan ek hizmet binası 2.katında hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi her geçen gün memnuniyeti ve talebi artarak hizmet veriyor.

20 yataklı olarak açılan Palyatif Bakım Merkezi ihtiyaç duyan tüm hastalarımıza hizmet vermeye çalışıyor.

Ekimin ilk haftasında kuruluşunun 1.yılını kutlayan Palyatif Bakım Ünitesinde hasta ve hasta yakınlarına moral sağlamak amacıyla Yalova'nın sevilen ses sanatçılarından Aliço'nun gönüllü olarak katıldığı bir eğlence düzenlendi. Hastalar ve hasta yakınları kendilerine hizmet veren sağlık çalışanları ile birlikte karşılıklı şarkılar söylediler. Kutlamaya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Ünal Küçükyılmaz, İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Necdet Beğen,hastane yöneticisi Dr. Hakan Sezen, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yöneticisi Dt. Kerim Baş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yasemin Öztürk ve diğer hastane çalışanları katıldılar.

Genel Sekreter Dr.Ünal KÜÇÜKYILMAZ yaptığı açıklamada;

 “ Sizlerle birlikte böyle güzel bir anı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Palyatif Bakım Biriminde özveri ile görevlerini yapan arkadaşlarıma sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Burada Palyatif Bakım Birimi olarak sadece hastaya değil hasta yakınlarına da destek ve hizmet veriyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının fiziksel, psikososyal ve ruhsal gereksinimlerinin karşılanmasının yanında acı çekmenin önlenmesi ve hafifletilmesine yönelik uygulamalarımızla yaşam kalitesini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Hastalarımızın son ana kadar mümkün olduğunca aktif bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak en büyük amacımız.

Yalova Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezinde 1 anestezi uzmanı, 1 dahiliye uzmanı olmak üzere 2 uzman hekim ve 10 hemşire ve 1 psikolog aktif olarak görev yapmaktadır.


“ Merkezimize başvurular, palyatif bakım hizmeti almak isteyen hastaların kendisi veya aile bireyleri tarafından bizzat yapılabileceği gibi aile hekimi veya hastanın takip ve tedavisini yapan sürekli doktoru tarafından da taburcu aşamasında gerekli görüşme ve koordinasyon sağlanmak suretiyle palyatif bakım merkezine yönlendirilebilir. Sağlık tesisine gelemeyecek durumda olan hastalar bulundukları ortamda evde sağlık ekiplerince ziyaret edilerek, birlikte yaşadığı aile bireylerinin durumu ile bir bütün olarak değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda palyatif bakım hizmeti alması uygun görülen hastanın merkezimize nakli yaptırılır.” dedi.​

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle