“Özür Dilerim”

“Özür Dilerim”

Ak Parti Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol düzenlenen basın toplantısı esnasında söylediği sözlerin bilinçli olarak çarptırılarak bazı siyasi partilerin menfaatine kullanılmak istendiğini söyledi.

Akyol, “Buna rağmen, maksadı ifadede eksik kalan sözlerimizden dolayı kırdığım, üzdüğüm hemşerilerimden ve tüm kamuoyundan özür dilerim” dedi.

Ak Parti Yalova Milletvekili adaylarının katılımı ile Uygulama Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında söz alan AK Parti Yalova 2. Sıra milletvekili adayı Meliha Akyol’da söz alarak basın mensuplarına hitap etmişti. Bu toplantıda muhacirlere yönelik kullanılan, bir takım sözler ise tepki toplamıştı. Konunun siyasi malzeme haline getirilmek istendiğini sözlerinin kasıtlı olarak kesilerek anlatılmak istenenlerden uzaklaştırıldığını ifade eden Meliha Akyol ise bir basın açıklaması yaptı. Akyol yaptığı açıklamada, “AK Parti Yalova İl Başkanlığımızın düzenlediği; Yalova Basını ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısında, sosyal medyada ve internet mecralarında bahsi geçen konuşmamda ifade etmek istediğim hususların bir bölümü maksatlı bir şekilde kesilmiş ve medyada şahsım üzerinden Partimiz adına bir algı operasyonu yapılmaya çalışılmıştır. Konuşmamda 28 Şubat sürecinde ailem ve şahsımın yaşamış olduğu sorunlar ve sıkıntıları gündeme getirilmiştir. Konuşmamın tamamı yok sayılarak, farklı siyasi partilerin propagandasını yapmayı kendisine görev addetmiş kişiler tarafından ifadelerim kesilip, tamamen siyasi bir malzeme haline getirilmek istenmiş, kesinlikle kast etmediğim bir anlam çıkarılmıştır” dedi.

“Partimin öznesinde ayrım yapmamak var”
AK partinin kuruluşunun öznesinde her türlü ayrımcılığa son vermek olduğunun yattığını ve böyle bir anlayışın neferi olarak bu takım bir ayrıma gitmesinin asla mümkün olamayacağını dile getiren Akyol, “Nereden gelirse gelsin tek bir vatandaşımıza dahi kötü bir kelime kullanmam söz konusu olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu AK Parti hareketinin öznesi; dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan tüm insanlarımıza sevgi, saygı ve hoşgörüyle hizmet etmektir. Bu hizmet kervanında 2002 yılından beri Yalova’da çeşitli görevlerde çalışmış bir kardeşiniz olarak; maksadı ifadede eksik kalan ifadelerimden dolayı kırdığım, üzdüğüm hemşerilerimden ve tüm kamuoyundan özür dilerim. Milletimize hizmet anlayışıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, bir gönlü kırdıysak bin defa özür dilemekten bugün olduğu gibi hiçbir zaman çekinmeyeceğimi bilmenizi istirham ederim. Büyük ve güçlü Türkiye için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

21 Haziran 2018 17:21
Ohhh ne ala, her akiliniza geleni soyliyeceksiniz, insanlarin onurlari, gururlari ile oyniyacaksiniz kuculteceksiniz sonra ozur dilerim. Olmaz hanimefendi onurlu tek haraket burada istifa edip partinize zarar vermeyi hemen durdurmalisiniz. Yoksa bu halk sizin yuzunuzden Yalovada partinize tek vekilligi bile zor verebilir

Sinan

21 Haziran 2018 17:08
Cok vahim sizin gibi aydin birinin boyle anlamsiz laflar etmesi. Partinize zarar vereceksiniz bu secimde ben olsam istifa eder partimin ikinci vekillik sansiniz zora sokmazdim. Eger AK Parti iki vekil cikartamazsa Yalovada bunun sorumlusu sizsiniz