Özel Öğrenciler İçin Çok Özel Proje

02 Şubat 2023 08:28
Özel Öğrenciler İçin Çok Özel Proje

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü özel öğrencilerin spor aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla, "Oyunuma Engel Yok" Projesini hayata geçirdi.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü özel öğrencilerin toplumla etkileşimini sağlamayı amacıyla yola çıkarak geliştirdiği, "Oyunuma Engel Yok" Projesini örnek oldu. 77 oyundan oluşan bir de kitap hazırlandı. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin spor aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla hayata, ‘Oyunuma Engel Yok’ Projesi’ni hayata geçirdik. Bu proje ile öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda sosyal ve fiziki çevrelerinden ayırmadan toplumla etkileşim sağlamalarını desteklemeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle 13 öğretmen, bir araya gelerek özel öğrenciler için 77 oyundan oluşan, ‘Özel Çocuklara Özel Oyunlar’ adında ir de kitap hazırladılar. Çalışma yaklaşık 2 yıl sürdü. Ayrıca youtube vasıtası ile de oyunların nasıl oynanacağını görsel olarak anlattık. Özel çocuklarımız kitapta her oyunun yan tarafında yer alan karekod vasıtası ile videolara ulaşabiliyor” dedi.

Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe; hazırlanan kitabın öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilere de rehberlik yapacağına dikkat çekerek ildeki tüm özel eğitim okulları ve diğer okullardaki özel eğitim alt sınıflarında eğitim gören öğrencilere bu hizmetin sunulacağını ifade etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle