Özel Bireylerin Annelerine Plates

04 Şubat 2023 11:42
Özel Bireylerin Annelerine Plates

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği sadece özel bireylere yönelik değil özel bireylerin annelerine yönelik de etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede dernekte özel bireylerin anneleri için Plates çalışmalarına başlandı.

Özel bireylere yönelik çalışmalarla göz dolduran Yeni Yaşam Engelliler Derneği bu çerçevede özel bireylerin ailelerini de unutmuyor. Eğitim ve sanatsal faaliyetler gerçekleştiren ve aileleri de bu çalışmaların içerisine katan dernek son olarak özel bireylerin anneleri için ücretsiz Plates çalışmalarını hayata geçirdi. Dernekte bir araya gelen Plates eğitmeni ve özel bireylerin anneleri sağlıklı olmak adına Plates yapıyorlar. Bu tip etkinliklerin bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, “Dernek olarak Özel yavrularımız için çalışıyoruz. Ama aileleri için de önemli çalışmalar ortaya koyuyoruz. Zira özel bireylerimiz kadar özel bireylerin aileleri de sağlıklı olmalı. Biz de bu anlamda dernek binasında Plates eğitimleri vermeye başladık. Özel bireylerimizin anneleri bu eğitimlerden çok memnun oldu ve ilgi gösterdiler. Ücretsiz eğitimlerle sağlık bulan anneler özel yavrularımızla daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürecekler” dedi.

Özel bireylerin anneleri ise Yeni Yaşam Engelliler Derneği’ne teşekkür ederek, “Çoğumuz spor yapmak istiyoruz. Ancak çocuklarımızı bırakıp spora ayıracak zaman bulamıyoruz. Ama dernekte başlatılan Plates eğitimleri sayesinde artık sporla buluşma imkanımız var. Çocuklarımız dernekte faaliyetler yaparken ya da arkadaşlarıyla sosyalleşirken bizler de burada Plates yapıyoruz. Bu imkanı bize sunan derneğimize çok teşekkür ederiz” diye konuştular.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle