Otobüs Ücretleri Belirlendi

Otobüs Ücretleri Belirlendi

YAMİNTAŞ’ın işletmeciliğini yapacağı ve geçtiğimiz günlerde Yalova’ya getirilen halk otobüslerinin fiyatı, Yalova Belediye Meclis Toplantısı’nda belirlendi.

Yalova Belediyesi’nin hayata geçirdiği toplu taşımada kullanılacak 6 otobüsün indi bindi fiyatı belli oldu. Buna göre 1.5 lira olacak toplu taşımada indi bindi için öğrencilerden 1 lira alınacak. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal başkanlığında olağanüstü toplanan Belediye Meclisi, otobüs ücretlerini belirledi. Toplu taşımada tam ücretin 1.5, öğrenci ücretlerinin de 1 lira olması oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili görüşünü bildiren AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi ve Trafik Komisyonu Başkanı Fahrettin Yıldız, “Konu iki yıldır meclis gündemindeydi. Vatandaşlarımızın kaliteli hizmet alabilmeleri için mevcut minibüslerimiz modernize edildi. Halk otobüsleri de önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek. Ancak minibüslerle otobüsler arasında fiyat farkı var. Yaklaşık bir aydır mazota gelen zam, peş peşe neredeyse yüzde 10’u buldu. Yapılan bu zamlardan dolayı 1-2 ay içinde minibüslerde indi bindi ücretlerinin 2 liraya çıkarılma olasılığı var. Minibüsçülerimizin de fazla mağdur edilmesini istemiyorum. Minibüslerle otobüsler arasında fark var. Ben, halk otobüslerinde indi bindi fiyatının 1,60 lira olmasını talep ediyorum. Yine de takdir meclisimizindir” şeklinde konuştu. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise 5-10 kuruşluk bir farkın sorun çıkarmayacağını kaydederek, konuyu meclisin oyuna sundu. Oy birliği ile kabul edilen otobüs fiyatlarının belirlendiği toplantıda 2013 yılı performans programı da görüşüldü. Muhalif isimlerin isteği üzerine düzenleme yapılan performans programının okunmasının ardından konu meclisin oylarına sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının bir diğer konusu ise Hacımehmet Ovası arazisi üzerinde bulunan ve Yalova Belediyesi’ne ait olan eğitim alanıydı. Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, bu alanda 148 vatandaşın hissesinin olduğunu ancak depremden sonra alanın hiç kullanılmadığını ifade ederek, “Bu alanın değerlendirilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmesinin yerine, sağlık alanına dönüştürülüp İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilerek kullanılması daha iyi olacaktır” dedi. Belediyeye ait eğitim alanının, sağlık alanına dönüştürülüp İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilmesi meclisin oy birliğiyle kabul etti. Toplantının sonunda Başkan Koçal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili belediyenin birtakım programı olacağını ve özellikle Yalova’daki yerel sanatçıların da katılımıyla güzel organizasyon düzenleyeceklerini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle