Osman Öztunç Çiftlikköylülerle Buluştu

Osman Öztunç Çiftlikköylülerle Buluştu

Ünlü Sanatçı Osman Öztunç Çiftlikköy Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen konserde Çiftlikköylülerle buluştu.

Konserde söz alan Ülkü Ocakları Çiftlikköy İlçe Başkanı Adem Güneri, “Beka bir paranoya yahut korku sarmalı değil; seçim argümanı hiç değil; bilakis devlet ve millet şuurudur” dedi.

Çiftlikköy Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen, “Sevdamız Türkiye” konseri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Konserde ünlü sanatçı Osman Öztunç da ilçe halkı ile buluştu. Konser öncesinde söz alan Ülkü Ocakları Çiftlikköy İlçe Başkanı Adem Güneri yaptığı konuşmada beka vurgusu yaptı. “Türk milletinin gelecek ve varoluş meselesi beka ile eş anlamlıdır. Beka bir paranoya yahut korku sarmalı değil; seçim argümanı hiç değil; bilakis devlet ve millet şuurudur” diyen Güneri konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Ülkü Ocakları ve Ülkücüler, 50 yıllık geçmişe dayanan bir mücadelenin, vatan, millet ve devlet sevdasının bayraklaşmış adıdır. Bu kutlu kurum, Ülkü Ocakları; Türk gençliğine sıla olmuş, mektep olmuş, rehber olmuştur... Ocaklar; mübarek ülkünün yükselen burcu; Türk ahlakının membaı, faziletin timsali ve bilgi taşlarının harcıdır. Ülkücü Türk gençliğinin sadakatinde; bu mübarek ocakta destansı mücadelenin tarihi yazılmıştır. Dün, Dursun Önkuzu, bugün Fırat Çakıroğlu ile bu mübarek ocağa gönüllerden gül bahçeleri ekilmiştir. Bizler her yaş ve çağda Ülkücü ve Ülkü Ocaklı olmanın gururunu yaşadık ve Mevla ömür verdikçe yaşamaya da devam edeceğiz. Ergenekon’da yol gösteren Bozkurt’un rehberliğinde kafilemizde yürüyenlere, ülküdaş ve gönüldaşımız olanlara selam olsun!

3 bin yılı aşan mecramızda, Türk adıyla yaşadığımız yeryüzünde, son vatan kıldığımız ve asgari bin yıldır varoluş mücadelesi verdiğimiz Anadolu coğrafyasında; dışardan ve içerden gelen saldırılar bitmemiştir. Tarih, bize.. Dünkü ibretlik hadiselerden ders alma noktasında çok örnekler göstermiştir, göstermeye de devam edecektir… Selçuklu Devlet’inden, Osmanlı İmparatorluğu’na ve bugün yaşamaktan şeref duyduğumuz Cumhuriyet Türkiye’sine uzanan varoluş kavgamızda değişen bir durumun olduğu söylenemez! Bizler Müslüman ve Türk olduğumuz müddetçe; düşman her zemin ve şekilde Türklüğün istiklaline tasallut halindedir. Maalesef ki düşman kabuğuna çekilir gözükürken, apansız şekilde sinemizde hain ve gafil bulmakta hiç zorlanmamaktadır. Geçtiğimiz süreç içerisinde gördük ki düşmanın elinin varmadığı yere hainin gafilin eli varmış ve o alçak eller tarafından 15 Temmuzda zelil bir suikast girişiminde bulunulmuştur. Şükürler olsun ki Türk Milleti, bu alçak girişime karşı gerekli cesaret ve direnci göstererek karşı koymuştur. Türkiye’yi bir uçurumun eşiğinden, bu aziz millet çekip almıştır.

Liderimiz Devlet Bahçeli, ülkemizin karşı karşıya kaldığı meseleleri sağlam bir idrak ve bilgece kişiliğiyle odağından tespit etmiştir. Mevcut Türkiye gerçeğinde, Ülkücülere yön gösteren kimliğiyle, Türk Devlet’inin ve Türk Milletin istiklal ve istikbali adına, biz Ülkü Ocaklılar, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin yolbaşçılığında, onun direktiflerine tam riayet edecek, üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmekten asla çekinmeyeceğiz!   

Yakın zamanda yaşananların ışığında görüldü ki; Türk milletinin gelecek ve varoluş meselesi beka ile eş anlamlıdır. Beka bir paranoya yahut korku sarmalı değil; seçim argümanı hiç değil; bilakis devlet ve millet şuurudur. İşte Ülkü Ocakları bu şuurun aşılandığı bir okuldur. Ülkücü hareket, dünden bugüne tarihin şahitliğinde sürdürdüğümüz yolculuğun bilincindedir. Ülkü Ocakları ve onun Ülkücü Gençliği, Türk Vatan’ının mukaddesatı üzerine ant içmiş yeminler ordusudur. Dünyalık menfaat ve kaygılar, makam mevki umuru; uşaklık ve zavallılık Ülkücü’nün kavram ve hafızasında yer etmez. Peygamber meşrebinden feyz alan şuur, Yesevi Dergâhında harlanan iman ateşi, Metehan Töre ’since çelikleşen irade bizde, yüreğimizde ve bayraklaşan ellerimizdedir”

Öztunç şarkıları ile büyüledi
Konuşmanın ardından sahneye gelen Osman Öztunç ise seslendirdiği parçaları ile Çiftlikköylülere unutulmaz bir gece yaşattı. Şarkılara eşlik eden vatandaşlar devasa bir koro oluşturdular. Gece sonunda Ülkü Ocakları Çiftlikköy İlçe Başkanı Adem Güneri tarafından Öztunç’a çiçek takdim edildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle