“Önümüzdeki Yılın Bütçesini Bile Yemişler”

“Önümüzdeki Yılın Bütçesini Bile Yemişler”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Belediyesi’nin gelirleri ve giderleri dengelendiğinde kendi kendisini rahat idare edebilecek ve hizmet üretebilecek bir belediye olduğunu söyledi.

Belediyenin kötü yönetimle bu hale geldiğini vurgulayan Tutuk, “Maalesef belediyeyi yönetenler önümüzdeki yılın bütçesini bile yemişler” dedi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, belediyenin mali yapısı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belediyenin iyi yönetilmediğini, gelir gider dengesinin kurulamadığını vurgulayan Tutuk, “Göreve geldiğimizde ilk yaptığımız şey belediyenin röntgenini çekmek oldu. Mali yapısını gözden geçirdik. Yatırım yapmak için öncelikle bir bütçe lazım. Öyle enteresan şeylerle karşılaşıyoruz ki, maalesef önümüzdeki yılın bütçesini bile yemişler. Bizim ilk yapacağımız şey önce ekonomik tablomuzu düzeltmek ve küçük esnafa olan borçlarımızı ödemek. Büyük borçlarımızı da ödeyebileceğimiz şekilde yapılandırmak istiyoruz. Buna başladık. Şu anda Yalova Belediyesi borçlanmıyor, hızla borç ödüyor. Gelir gider tablosunu dengeledim. Yalova Belediyesi üzerinde 192 haciz var. Ben bir işadamıyım. Bir şirket nasıl yönetilir bilirim. Bütçesi dengeli olmayan bir belediyenin ayakta durması mümkün değil. Geçen süreçte vatandaşlar küstürülmüş. Esnafımız küstürülmüş. Belediye kimseyle iş yapamaz hale gelmiş. Oysa bunların hiç birine gerek yoktu. İyi bir yönetimle Yalova Belediyesi kendi kendini idare edebilecek bir kurumdur. Yalova Belediyesi batık bir belediye, iflas etmiş bir belediye değil. Yalova Belediyesi’nin ülkeye bu şekilde lanse edilmesi bizi üzüyor. Bizim belediyemiz, aktif, genç ve dinamik bir belediye. Gelişen, hizmete açık bir belediye” dedi.

“Halkın beklentisini boşa çıkartmam”
Yalova Belediyesi’nin Ak Parti’ye geçmesi ile birlikte halkın da beklentilerinin arttığını vurgulayan Tutuk, “Biz hizmet için geldik. Hizmet yapacağız. Gözle görülür, elle tutulur hizmetleri Yalova halkı ile buluşturacağız. İyi ki Ak Parti geldi dedirteceğiz. Ben her gün sokakta halkla içiçeyim. Herkes bu durumdan mutlu. Vatandaşlarımız, ‘iyi ki geldiniz’ diyorlar. Biz de halkımızın bu umudunu ve beklentisini kesinlikle karşılıksız bırakmayacağız” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

25 Mart 2020 15:13
Hadii, balonu birakin gidin Ankaradan para getirin yok butceyi yemisler yok onu yemisler bir delik buldunuz ya yontun kendinize simdi. Kim yemis nasil yemis onu bulun once ondan sonra konusun, milleti yargisiz infaz yapmayin, Vefa 25 kurusmu yemis yookk o zaman dengesiz konusmayi birakin, eger boyle devem ederseniz bir sonraki secimde halk yine verir cevabini