“Önemli Olan Para Değil Toplum Sağlığıdır”

“Önemli Olan Para Değil Toplum Sağlığıdır”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı kararı ile toplu taşıma araçlarına getirilen %50 doluluk oranından daha fazla yolcu taşınması kısıtlamasına, Yalova Minibüsçüler Odası’ndan da destek geldi.

Oda başkanı Erhan Baş, “Minibüsçü esnafları çok zor günler geçiriyor. Buna rağmen bizim için önemli olan para değil toplum sağlığıdır” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı toplu taşımaya yönelik bir genelge yayınladı. İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil), araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek, araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak. Yayınlanan genelgeye bir destek de Yalova Minibüsçüler Odası’ndan geldi. Oda Başkanı Erhan Baş karara sonuna kadar uyacaklarını dile getirdi. Baş, “Koronavirüs’ün ülkemizde görülmesi sonrasında başlatılan, ‘Evde Kal’ kampanyasına vatandaşlarımız büyük oranda uydular. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmıyorlar. Bu elbette ki işlerimizin ciddi şekilde düşmesine neden oldu. Şimdi de bakanlık bir genelge göndererek araçlara kapasitenin %50’sinin üzerinde yolcu alınmasını yasakladı. Elbette bu da minibüsçü esnafını ekonomik açıdan zorlayacak. Ama unutulmamalıdır ki Minibüsçü esnafı bu ülkenin menfaatleri için hiçbir zaman elini taşın altına koymaktan çekinmemiştir. Yine çekinmeyecektir. Biz alınan bu karara sonuna kadar uyacağız. Bizim için önemli olan para değil toplum sağlığıdır” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle