Okulda Üretip İnternetten Dünyaya Satıyorlar

21 Eylül 2022 10:24
Okulda Üretip İnternetten Dünyaya Satıyorlar

Kurulduğu günden itibaren eğitim verdiği her alanda bir yeniliğe imza atan Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “okulbahcesinden.com”  adlı e-ticaret sitesi ile çevrimiçi süs bitkisi satışına başlayarak, bir yeniliğe daha imza attı.

Tarım alanı ve Laboratuvar hizmetleri alanlarının ortak çalışmasıyla, tarım alanı uygulama seralarında yetiştirilen bitkileri “okulbahcesinden.com” adlı e-ticaret sitesi ile Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılıyor. Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım alanı üretimlerini "Astarte Garden" markasıyla Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyor. Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulun modern laboratuvarlarında büyük özenle hazırladıkları tohumları yine okulun modern seralarında büyütüyor.  Petunya, sardunya, mine, begonya, karanfil, küpe çiçeği, gazania, Bodrum papatyası, hercai menekşe, kasımpatı gibi çiçeklerin yanı sıra üretimi yapılan iç mekân ve dış mekân bitkileriyle birlikte 50 farklı ürün çeşidiyle yaptığı üretimleri, "Astarte Garden" markası adı altında “okulbahcesinden.com” adlı e-ticaret sitesi aracılığıyla Türkiye’ye pazarlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yalova TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Hasan Sağlam: “İçinde bulunduğumuz dönemde internet üzerinde ticari faaliyetler hız kazanmıştır. Gelişmeler gösteriyor ki bu değişim artarak devam edecek. Bizler de öğrencilerimize üretim tekniklerini öğretmenin yanında satış ve pazarlama yöntemlerini de öğretmek istiyoruz. Buradan hareketle kendi ürettikleri ürünleri, yeni satış kanallarını kullanarak satabilmeyi deneyimlesinler. Bu deneyimi kazanabilmeleri için “okulbahcesinden.com” online satış sitemizi kurduk ve öğrencilerimiz buradan, online satış deneyimleri edinmekteler. Mezun olduklarında belki de iş yeri açma belgeleriyle fiziki bir işyeri açmak yerine online dükkanlar açacaklardır. Bunu arzulayan öğrencilerimizi görmek bizi mutlu ediyor. Öğrencilerimizi hayata hazırlarken, güncel gelişmelerden kopuk olmamalarına özen gösteriyoruz” dedi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle