Okul Bahçelerine Fidan Dikildi

Okul Bahçelerine Fidan Dikildi

Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki okulların bahçelerinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidanlar öğrenciler ve ilçe protokolü tarafından toprakla buluşturuldu.

Çınarcık ilçesinde çocuklara doğa sevgisinin aşılanması ve okul bahçelerinin ağaçlandırılmasını amaçlayan bir etkinlik gerçekleştirildi. Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik ile ilçede bulunan okulların bahçelerine fidan dikimi gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Nizamettin Balkaya,  Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Fidan dikim töreni öncesinde konuşan Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, “Burada en temel amacımız yavrularımıza doğa sevgisi ve bilincini kazandırmak. Bunu yaparken okullarımızın bahçelerini ağaçlandırıyoruz. Gelecek nesillere bırakacağımız bu değerli miras bugünün minikleri ama yarının büyükleri olan yavrularımızın elleri ile toprakla buluşuyor” dedi.

Çınarcık İlçe Kaymakamı Soner Kırlı ise, “Hatay ilimizde meydana gelen yangın bu yıl ülkemizin birçok noktasında yaşanan diğer orman yangınları gibi ciğerimizi yaktı. Yana her orman bu ülkenin servetidir. O nedenle ormanlarımızı korumalı ve bizden sonraki nesillere aktarmalıyız. Bunu da çocuklarımıza ağaç ve doğa sevgisini aşılayarak başarabiliriz. Bugün bizlerin fidanları olan yavrularımızla ağaç fidanlarını toprakla buluşturacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilçe protokolü ağaç fidanlarını öğrencilerle birlikte toprağa diktiler. Fidanlara can suyunu da minikler verdi. Her bir fidanın sorumluluğu da onu diken öğrenciye verildi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle